Drap

Před 15 léty zemřel Bohumil Hrabal. Vzpomínáte na jeho dílo ?

Nejlepší odpověď
annas

Odpovídala jsem již v minulosti.

Když vstoupil Hrabal v 60. letech do literatury společně s Páralem, nazývali se nelichotivě „prasáky“, protože v jejich dílech se psalo o sexu, tehdy tabu.
Jako první knihu jsem od Hrabala četla Taneční hodiny pro starší a pokročilé – jde o nekonečnou větu, kterou pronáší strýc Pepin, známější z Hrabalových dalších děl. Povídá o sexu, pudovosti, historii, uvádí hospodské historky, citáty, provokuje …
Hrabal byl tzv. pábitel – s nadšením kecal, byl posedlý monologem, proudem myšlenek. Povídal bez návaznosti, domýšlel realitu, uváděl všednosti života.
Většinu děl jsem četla, případně viděla zfilmovaná.

Další odpovědi
Andělé

BH byl jeden z nejvýznamnějších spisovatelů druhé poloviny 20. století. Byl několikrát oceněn,např.za knihu-drama- Obsluhoval jsem anglického krále,dostal Národní cenu České republiky.
Nedá se na něj zapomenout…

MacChill

Znám Ostře sledované vlaky

Sůwa

Bohumil Hrabal pro mne souvisí s krásnou dobou studia na střední škole, Pábitele jsme uměli skoro nazpaměť. Mám všechny jeho knížky z té doby.