Human

Prečo zločinci väčšinou utekajú do Mexika?

Prečo zločinci väčšinou utekajú do Mexika? Vidím to hlavne vo filmoch, ale zrejme sa to deje aj v realnom živote. Ale predpokladám, že o azyl tam požiadať nejdu, a chodia sa tam schovať niekde do hôr, ale aký je rozdiel v tom, že sa schovajú v Mexiku alebo v USA? Je jedno kde ho nájdu, pôjde aj tak do basy.

Odpovědi
vertigo

Protože v Mexiku mají dost starostí sami se sebou a se svými lumpy. Snáz se tam pár jiných ztratí, než kdekoli jinde.

anonym

Protože v Mexiku je poněkud laxní výkon práva a úplatnější úředníci…
Pokud má někdo dost peněz (vůči tlaku jiného státu na jeho vydání), nebude v Mexiku nikdy dopaden…
😉

Pepa25

Protože z USA to tam mají nejblíž 🙂 Když nepočítám Kanadu, ve které tam je zima (nedá se tam důchod strávit u moře) a také je tam méně lidí a větší šance objevení …Ve Státech se rozhodně nedoporučuje zůstávat, federální agentury fungují a náhoda je blbec …

kelley

Myslím že proto, že na území Mexika neplatí (nebo neplatily v době, ve které se odehrává ten film) federální zákony USA, takže jsou tam nepostižitelní.

mosoj

Protože v Mexiku je stejný bordel jako u nás.

tencosepta

V Mexiku se drží ještě zvyky z osidlování Ameriky, takže tam zákon platí poněkud méně. Navíc to není tak hustě zabydlená země, takže když se někdo „ztratí“ nebo se někomu stane „nehoda“, tak o tom hned neví polovina obyvatel.