arygnoc

Prečo sú stupne víťazov radené striebro – zlato – bronz?

a nie zlato – striebro – bronz?

😉

Nejlepší odpověď
gecco

Konvence ´čestného místa´…
Uprostřed je ´nejvýznamnější´ osoba, po její pravé ruce ´druhá v pořadí´, po její levé ruce ´třetí v pořadí´…
😉

Další odpovědi
annas

Stupně vítězů byly poprvé použity v r. 1930 na hrách britského impéria (nyní Commonwealth Games) v Hamilton , Ontario a následně v r. 1932 na letních olympijských hrách r ​​v Los Angeles a v r. 1932 na ZOH v Lake Placid.

V olympijských hrách se používají tři úrovně; nejvyšší úroveň ve středu – držitel zlaté medaile, nižší í stupeň je pro stříbrného, ještě nižší pro bronzového.
https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Podium

Takže pořadí z pohledu diváka – stříbro – zlato – bronz.

Domnívám se, že pořadí souvisí s tím, že nejvyšší hodnotu má zlatá medaile, čestné místo je po pravé ruce držitele zlatého kovu (z jeho pozice), protože stříbro je víc než bronz – nejnižší hodnota.

Stejně jako platí etiketa při chůzi – když jdou vedle sebe tři osoby – uprostřed je ta nejvýznamnější, po její pravé ruce osoba společensky výš než ta vlevo.

anonym

1. je zlato jakožto ušlechtilost blíž k nebi a ne zprava doleva jako u židů.

anonym

Kde je panenka Chucky?