Avatar uživatele
led

Prečo sa vidíme (fyzicky) ináč, než nás vidia iní?

Pri pohľade na mňa v zrkadle, alebo na videu, fotografii pozorujem, že ľudia dívajúcí sa súčasne ma vidia ináč. Čím to je?
Doplňuji:
Každý pohľad je subjektívny, nech sa pozerá ktokoľvek. Povedať, že je objektívny je klamné.
Pretvárka – máloktorý človek sa vie absolutne uvolniť, ak vie, že je pozorovaný (nemyslím malé deti, alebo chorých ľudí). Výnimku tvoria umelci, ale aj tam to nie je úplné uvolnenie.
Je to podobný pohľad ako napísala bubča o hlase (Čím to je,že nepoznáte sami sebe?): poznáme sa a súčasne nepoznáme…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: led

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, anonym, quentos, Jahoda, BEAES, mosoj, Mili @ před 4913 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
BEAES

Také se na videu nemusím, ostatní mi tam připadají přirozeně, jen sebe vidím jinak. I dost herců říká, že se ve filmu na sebe vůbec nemůžou dívat…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

že by subjektivním viděním ? Nadměrnou sebekritikou ? V tom horším případě přetvářkou

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mili @

Prostě někomu se líbíme, někomu ne…
někomu jsme sympatičtí, jiný nás už od pohledu nesnáší…
To je věc názoru!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Miroslavst

Ano je to pravda. Slyšel jsem spousty názorů na to, že ten či onen člověk se sobě nelíbí, ale ve skutečnosti je tomu naopak. To samé si myslím i o sobě, že se nelíbím. Občas mě někdo přesvědčuje o opaku.
Je to věc názoru. Každý člověk je jeiný a komu se líbí ten, nelíbí se druhým a naopak.
Většina lidí však nesouhlasí se svou podobou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dannero

v zrcadle se vidíme tak jak se chceme vidět protože mozek nemá s čím srovnávat, a hlavně zrcadlo zkresluje rozměrově protože jde o dvojnásobnou perspektivu zobrazení oproti reálnému obrazu.,ale na videu nebo fotkách jsme takový jaký opravdu jsme.Proto se třeba hubené holky vidí v zrcadle pořád tlusté.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Nemyslím konkrétne pohľad na mňa. Ten pohľad beriem všeobecne ako pohľad ktoréhokoľvek človeka pri pohľade na seba, konfrotovaného pohľadmi druhých.

před 4913 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek