arygnoc

Prečo považujete prekrmovanie zvierat za týranie?

a prekrmovanie sa ľudí nepovažujete za týranie?

;-Q

viď odovede u otázky http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/lze-povazovat-prekrmovani-kocek-domacich-za-tyrani-zvirat
Doplňuji:
len mi nejde do hlavy, že sa riešia „chúďatka zvieratká“ a nie rovnako postihnutí ľudia – ide mi práve o tie preferencie – napred zviera a potom človek. (???)
nemalo by to byť naopak?

tlstý človek inak vníma obezitu svojho „miláčika“ (však nech sa má, nie?) ako človek s normálnou postavou (no ty tlsťoch, nastupuje diéta!).

takže napred by sa malo podčiarknuť vnímanie u ľudí, že obezita nie je normálna, a to potom prostredníctvom ľudí aplikovať i na (doslova) domestikované zvieratá.

prečo teda napred otázka týrania zvierat a nie otázka (samo)týrania človeka?

tam som smeroval svoj dotaz.

;-Q

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Tak nejde jen o krmení, jde i o pohyb. Pokud je to gaučák, tak bych ho nepřekrmovala, je to stejné jak u lidí, trpí srdce, klouby atd.

Pokud má zvíře dost pohybu, tak mu klidně nandám, jen ať se nají:-) Ale volný přístup náš pes ke granulkám nemá, páč ten 15kg pytel by snědl na posezení a pak by se vybulil:-)) Je žravej:-)

Někde jsem četla, že kočka se reguluje sama, prý se nepřežere, ta naše určitě:-) ta si ují kuřáko a nechá si na potom, to u psa nehrozí, ten málem zblajzne i misku:-DDD
Doplňuji:
Pokud se překrmuje dospělý, je to jeho věc. Pokud někdo překrmuje dítě, tak že sotva leze, tak to není týrání, ale špatná péče a měla by to socka řešit, nejde o to že vypadá jak prase, ale o zdraví:-(((

Další odpovědi
dudu

Nedochází zde náhodou k matení pojmů? Naše sousedka chová dva psy a dva kocoury. Posledně jmenovaní naši chalupu zabrali jako svoje teritorium Likvidují myši, odstrašují špačky a my jim za to vydatně podstrojujeme. Dvakrát denně přijdou, nažerou se podle libosti a důstojně odkráčí. Ani náhodou nelze říci, že by tito kocouři byli obézní. Příčina toho, že domácí zvířata jsou tlustá jednoznačně souvisí s omezováním možnosti jejich pohybu. Takže trestáni za týrání by spíše měli být všichni nezodpovědní páníčci, kteří zvířata odloučí od přírody a chovají je v jim nepřirozených podmínkách.

Drap

Z obezity vzniká celá řada chorob a potíží, zkracuje se tím život zvířete.

JájsemRaibek

Chýba ti tam otazník :D
Zviera žerie samo, okrem husí, ktorým sa to pchá do krku.

anonym

Nezlobte se,ale nechápu jak se můžete ptát zrovna vy,no proč asi přemýšlejte zdravě,nějaké vrozené nemoce u lidí budiš,ale ničit vitalitu tvorovi,který má zcela odlišnou DNA,než člověk…tvrdě a bez milosti bych to při nejmenším pokutovala a to ani nepatřím k hnutí Duha!
Doplňuji:
„zn.zodpovědnost“

anonym

Když je někdo idiot, žere a žere, až je z toho nemocnej, třeba s cukrovkou, je to pořád jeho rozhodnutí, jestli se bude donekonečna přežírat, nebo ne a když se pořádně koukneš a vysleduješ, který páníček má jakýho psa, tak zjistíš za velmi krátkou dobu, že slečna ve sportovním má krásného udržovaného psa, tlustá bába má zas jen tlustýho buřta na šňůře, starý děda má malého klidného milého pejska a pokérovanej rambousek má stejně osvalenýho rotvika. Člověk ať se týrá jak chce, tím jsem začala, ale proč týrat i zvýře? Co je horší, aby pes, kočka, morče…umřeli na obezitu, na selhání srdce doma na gauči, nebo venku ve špinavý boudě s řetězem kolem krku? Je to stejné, na konci je vždy smrt. Některý pes žere a žere, má sklon k tloustnutí, třeba bígl, prostě když má blbého pána, který mu dává porce stejně velké, jako sobě a nerozlišuje lidskou a psí stravu, nechodí s ním ven, protože ho zrovna „děsně bolej klouby“, tak ten pes bude za chvíli na umření, neudělal si to sám. to ten jeho pán mu to způsobil, a tak mě napadlo, kdyby si ty lidi, co jsem dala za příklad na chvíli ty čoklíky vyčenžovali, třeba by nebylo nutný pak tolik psů utrácet, ten, co byl zvyklý na gaučink hezky zvedne zadek a půjde ven běhat s paničkou, tak jak má běhat každý pejsek, svalovec by si půjčil od dědy smutnýho pejska a naučil by ho být trochu dravější, tak, aby byl dědovi v budoucnu k něčemu atd.
Člověk je za sebe odpovědný, prostě sám za sebe, ale zvíře ne, za zvíře, které máme, o které se staráme jsou odpovědni lidi.
Doplňuji:
Stejné je to s našimi dětmi, taky za ně neseme zodpovědnost. Když má křívé zuby, zařídíme jim rovnátka, když po nás chce blbiny, jako např. čokoládu a bonbonky, vysvětlíme mu, proč není dobré, aby se s tím cpal, když mu jdou oči šejdrem, mažeme s ním k očologovi, pánč jsme za svoje děti zodpovídáme. Někde jsem četla, že se děti v starším věku s rodiči i soudí a to proto, že rodiče dopustili, aby jejich děti byly extrémě ušaté, šilhavé, atd a já se nedivím, styděla bych se, kdyby mi moje dítě jednoho dne řeklo „mami, proč jsi semnou nešla k zubaři, když jsi dobře viděla, jak moc mám křivé zuby?“

rigormortis

Protože si do huby nevidí…

Šidlo

akékoľvek násilie a úmyselné (aj podvedome úmyselné) ubližovanie je týranie…

je jedno, či sa ubližuje človeku či zvieraťu, len človeku treba pomôcť čo najrýchlejšie…

lota

Tak jednoduše nadváhou zvířata trpí. A proč je to týrání jen u zvířat a ne u člověka? Protože domácí zvířata krmí lidé, jsou za to odpovědní jiní, zvířata samotná za to nemůžou. Když se překrmuje člověk, může si za to jen sám, je to jeho věc.

zzzlatokopka

Dudu máš můj naprostý souhlas. Zavřené zvíře je týrané zvíře!!!

arygnoc

pumík:

a vy ako viete, že tlsté zviera nemá poruchu metabolizmu?

a práve – je to iba „hlúpe“ zviera, ktorí žerie dokiaľ môže?
a neplatí to práve viac na ľudí, ako na zvieratá?
to má 80% českého národa vrodenú prežiaravosť (a vôbec 80% občanov tzv. západnej civilizácie)?

vy sa nedívate okolo, nevidíte tie vyžraté xichty už u detí?

takže je to jediná vrodená choroba – obžerstvo, a práve u obéznych majiteľov bývajú i miláčkovia (zvieratá) tučné.

bolo by dobre upratať si pred vlastným prahom (ako ľudia) a potom kritzovať iných (zvieratá, ktoré sú v tom nevinne – je to chyba ich majiteľov, ktorí týrajú seba, svoje deti, a nakoniec i tie nemé tváre).

;-Q

anonym

Když si někdo pořídí „člena rodiny“,tak to neznamená,že může svoje "mindráky"přenášet jako pán tvorstva,obzvláště na pejsky,které nejsou určené k jídlu,ta známá známé měla přežranou srnečku a ta měla obří tělo na tenkýck nožičkách,no razilo to jako pěst na oko a nakonec chcípla na infarkt…největší sranda ja na tom to,že pozůstalá panička(též obézní)trpí údajně rakovinou plic,takže "jaký pán,takový pes"opravdu až biblická spravedlnost,která pouze oznamuje,nebo rovnou maže,dobrý no.

arygnoc

ale to všetko ja chápem – len mi nejde do hlavy, že sa riešia „chúďatka zvieratká“ a nie rovnako postihnutí ľudia – ide mi práve o tie preferencie – napred zviera a potom človek. (???)
nemalo by to byť naopak?

tlstý človek inak vníma obezitu svojho „miláčika“ (však nech sa má, nie?) ako človek s normálnou postavou (no ty tlsťoch, nastupuje diéta!).

takže napred by sa malo podčiarknuť vnímanie u ľudí, že obezita nie je normálna, a to potom prostredníctvom ľudí aplikovať i na (doslova) domestikované zvieratá.

prečo teda napred otázka týrania zvierat a nie otázka (samo)týrania človeka?

tam som smeroval svoj dotaz.

;-Q