arygnoc

Prečo nie je zákonom zakázaná účasť na voľbách

politickým stranám (subjektom) a politikom (osobám) menovite ako kandidátom, keď vyvolali (vyvolajú) predčasné voľby?
Okrem zákazu kandidatúry nemali by sa tieto politické subjekty podieľať na uhradení nákladov volieb, resp. vrátiť štátny príspevok, ktorý dostali po predchádzajúcich voľbách?

Odpovědi
anonym

Každá strana, která splňuje podmínky volebního zákona může kandidovat. V tomto případě to rád zaplatím poměrnou částkou jako daňový poplatník. Výhoda předčasných voleb, některé strany nebudou už zvoleny, třeba LIDEM. V současnosti většina lidí proti této vládě a ta se drží zuby nehty díky LIDEM, politické korupci, 3 poslanci (tzv. rebelové) dostali slib výnosných trafik a pak odstoupili. Plno poslanců v šetření policie, to je ukázka Parlamentu.

honza19hk

protože podle ústavy má každý právo volit.tedy pokud mu bylo víc než 18 let a je svéprávný. Takže kdyby zakázali politikům volit bylo by to porušení ústavy a práv podle listiny základních práv,jelikož právo volit do ní patří.