arygnoc

prečo gúgl neponúka preklad do rómštiny?

som to akosi nenašiel.

Nejlepší odpověď
Drap

Původní záměr byl, že se bude překládat i do romštiny. První problém byl sehnat překladatele a následně se zjistilo, že by to neměl kdo číst.

Další odpovědi
Awe

Možná proto že to není nikde úřední jazyk?K čemu by ti to konkrétně bylo?Jestli se chceš domluvit s menšinou stačí vydávat různé zvuky…

cochee

Cigánštinu je těžké překládat. Oni totiž, když neexistuje cigánské slovo, tak jej bez skrupulí nahradí slovem z jazyka země, kde žijí. Takže anglický cigán by mohl mít při dohovoru v romštině s například francouzským cigánem dost problémy.

Zdroj: viděno na vlastní oči v TV v pořadu Romale

postcd

protože to je moc malý jazyk

Andre5000

No to je právě ta diskriminace. Hned zítra podám na google trestní oznámení.

Reezo

Naco by to tam bylo? stejně nikoho nezajímá jejich jazyk.