NemamSlov

Preco clovek znecistuje zivotne prostredie?

Preco znecistuje zivotne prostredie ked vidi ake to ma nasledky (ozonova diera, sklenikovy efekt, znecistenie pody, ovzdusia a vody, atd.) Je clovek taky chamtivy a ide len po peniazoch?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Je to pohodlnější a hlavně v tom hrajou roli prachy a potm taky ještě prachy.

Další odpovědi
anonym

U nás, když jdu se psem do lesa, je tam takový svinčík, třeba lednice, péřový deky, samozřejmě plasty všeho druhu, ale i zbytky ze stavby, sklo, lidi jsou hrozný prasata, jezděj tam autem, vysypou to a jedou rychle pryč, i ty vajgly z popelníku tam nechaj, jednou tam budu chodit i s vnučkou, no ale spíš nebudu, už to nebude les, ale hromada odpadu, což mě celkem dost mrzí, to samé je kolem cest, jen vyhozený plechovky od limonád a piv, plasty, no cokoliv, pomalu se tam nebude dát chodit, to je větší pořádek ve městě, no bodejť by ne, když to z města příjdou vysypat sem, do lesa

Drap

A ty neznečisťuješ ? Nepoužíváš elektřinu z fosilních paliv ? Nejezdíš autem ani vlakem ani nepouříváš MHD ? Nekupuješ výrobky v pastu ? Bašla by se ještě spousta dalších podobnách věcé. Pokud se každý zamyslí sám nas sebou, tak si na takovou otázku může odpovědět sám

marci1

Je to bohužel tak.Většina lidí žije jen v materiálním světě. Pouze peníze, věci, komfort. Nakupování věcí je záležitostí každého dne. Kromě jídla nakupují stále novou techniku,auta, které vlastně ještě ani nepotřebují, protože to staré ještě funguje, ale když oni se tak rádi vychloubají. Dále nepřeberné množství oděvů, šperků a různých věcí, které k životu nepotřebují.Stále nové a nové věci. A to vše ničí životní prostředí a život na zemi.

alex.agent

Spíš je člověk liný a neuvědomuje si, co se může stát, přestane to znečišťovat až bude znečištění na kritické úrovni…

suaeda

Je dobré porovnat jak kde nakládají s odpady. Např. v Egyptě hazí vše na hromady a když je toho více tak hromadu zapálí. Tam je to ještě horší než u nás. Ale např. v Německu se odpady třídí daleko důkladněji než u nás. Nikde člověk nevidí binec vyhozených starých věcí. A co nejvíc obdivuji. Povedlo se jim prosadit zálování plastových a dalších plechovkových obalů. Takže lidi jsou donuceni vracet např. plastové lahve zpět do obchodu za 0,25 Eur. Na Slovensku již o podobném nařízení jednají. U nás se to asi nikdy neprosadí.

beer

Člověk bude znečišťovat životní prostředí vždy, poněvadž je toho především svými technologiemi jako jediný živočich schopen.
V současné době jde ale o téměř neúnosné znečišťování, což je onen problém a důvodem je mj. ona chamtivost, bezohlednost i peníze. Je načase svoje chování zásadně přehodnotit – dřív k tomu stejně bude muset dojít, ať chceme či nechceme a mohlo by se stát, že jednou bude už pozdě..
Názor, studium