Zlatý

Prečo celú históriu ľudstva sprevádzajú války a násilí?

Narazila jsem zde v odpovědích na "BŮH není bohem války a násilí. Když šestého dne stvořil člověka, nestvořil ho k jeho zahubení,ale proto, aby byl člověkem milován a oslaven". Proto se ptám: Proč celou histórii lidstva provázejí války a násilí?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Válka je často způsob, kterým se řeší spory mezi národy. Někdy je jediným a nutným prostředkem k dosažení práva. Každá válka je hrůzná, protože umírají nevinní lidí. Války se vedou v zájmu někoho bezohledného, z touhy získat nová území, kvůli přírodnímu bohatství, udržení nadvlády, kvůli penězům atd.
Vzpomínám si na jedno tvrzení, že válka je politika prováděná jinými prostředky...

Z jiného pohledu. V některých válkách jde o osvobození z poroby a tyranie. Jsou tyto války nesmyslné? Byla povstání otroků nesmyslná...?

Jak zabránit válce, aby k ní nedošlo? Toť otázka.

Další odpovědi:

Bronzový

Vyjmenoval bych všechny lidské vlastnosti a pravděpodobně by Vám to došlo, ale uvedu jen ty , kvůli kterým války vůbec vznikli (nazývané taky 7 smrtelných hříchů)

Chamtivost - vládce téhle země chce větší území, tak napadne zemi vedlejší

Pýcha - já sem tady největší vládce, "Áve Já". Jiné zemi se tento styl líbit nemusí, tak na vládce zaútočí

Lamkomství - Já mám a nedám, jiná země potřebuje pomoct, ale nepomůže, tak se ten druhý vládce pomstí

Závist - On má víc, mi chceme taky! A je tu válka...

Hněv - Asi nejčastější příčina válek ve středověku..

A nebo války vznikají i z úplně jiných důvodu - např.: chci aby na světě žila pouze čistá rasa - vyvraždím proto každého kdo do mého měřítka nepatří...(určitě poznáte o koho jde), nebo další důvvod - světová nadvláda a mohl ybch pokračovat donekončna.

Bůh sice stvořil člověka (nebo, někteří si to myslí), ale stvořil i jeho negativní stránky, díky kterým nejsme dokonalý a dopouštíme se chyb (chyb jako jsou válka, při které umírají někdy i miliony lidí)

Zlatý

Např. podle statistiky války vznikají nejčastěji ve společenstvích, kde se přemnoží mladí muži do 25 roků. Ti jsou ambiciozní, hledají uplatnění a chtějí se za každou cenu prosadit. Není bez zajímavosti, že momentálně lze tento aspekt zaznamenat v arabsky mluvících zemích.

Zlatý

Není za tím boj o teritorium, o jídlo, o samice a o vůdčí postavení v tlupě? Ale třeba se pletu, je to na mě už moc složitá otázka.

Je take valka nabozenska o uznani pouze jedne viry a boha.A ta se mi zda z jedna nejstarsich az do dnesniho dne.Moc a chamtivost se snoubi s kazisvetem,aby posleze bylo absolutno.Zacalo to klacky a vidlema-konci to hrozbou pro cele lidstvo(nuklearni zbrane,vcetne tech co je vyviji-bez otazky k cemu a proc).?V dnesnim svete jsou zabijaci ti kteri zdokonaluji bojovou techniku a paradoxne i proti sobe.Ale nad tim se nezamysli!

Jen poznámka - V Sodomě a Gomoře - tam to tedy "muselo bejt", když..

Stříbrný

Bůh dal člověku rozum a s tím "moc" rozhodovat se.Proto to takhle vypadá.
Jednoho dne bude účtování-třeba.

Diskuze k otázce

anonym

Vite Led,ja jsem nazoru,ze buh a dabel je jedno a totez-dvoji tvar,zrovna jako u cloveka.A zalezi co clovek pouzije.Proto nam do vinku bylo dano-pouzivat rozum-ne vlastnosti,ktere se behem ziti pochyti.

Zlatý

led

Děkuji PostApMan, souhlasím s váma, ale možná někdo má ještě jiní názor. Takže ještě neuzamknu

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3361
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1079
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.