Avatar uživatele
led

Prečo celú históriu ľudstva sprevádzajú války a násilí?

Narazila jsem zde v odpovědích na „BŮH není bohem války a násilí. Když šestého dne stvořil člověka, nestvořil ho k jeho zahubení,ale proto, aby byl člověkem milován a oslaven“. Proto se ptám: Proč celou histórii lidstva provázejí války a násilí?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym, quentos, anonym, aramah, pekynka, PostApMan před 5013 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Válka je často způsob, kterým se řeší spory mezi národy. Někdy je jediným a nutným prostředkem k dosažení práva. Každá válka je hrůzná, protože umírají nevinní lidí. Války se vedou v zájmu někoho bezohledného, z touhy získat nová území, kvůli přírodnímu bohatství, udržení nadvlády, kvůli penězům atd.
Vzpomínám si na jedno tvrzení, že válka je politika prováděná jinými prostředky…

Z jiného pohledu. V některých válkách jde o osvobození z poroby a tyranie. Jsou tyto války nesmyslné? Byla povstání otroků nesmyslná…?

Jak zabránit válce, aby k ní nedošlo? Toť otázka.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
PostApMan

Vyjmenoval bych všechny lidské vlastnosti a pravděpodobně by Vám to došlo, ale uvedu jen ty , kvůli kterým války vůbec vznikli (nazývané taky 7 smrtelných hříchů)

Chamtivost – vládce téhle země chce větší území, tak napadne zemi vedlejší

Pýcha – já sem tady největší vládce, „Áve Já“. Jiné zemi se tento styl líbit nemusí, tak na vládce zaútočí

Lamkomství – Já mám a nedám, jiná země potřebuje pomoct, ale nepomůže, tak se ten druhý vládce pomstí

Závist – On má víc, mi chceme taky! A je tu válka…

Hněv – Asi nejčastější příčina válek ve středověku..

A nebo války vznikají i z úplně jiných důvodu – např.: chci aby na světě žila pouze čistá rasa – vyvraždím proto každého kdo do mého měřítka nepatří…(určitě poznáte o koho jde), nebo další důvvod – světová nadvláda a mohl ybch pokračovat donekončna.

Bůh sice stvořil člověka (nebo, někteří si to myslí), ale stvořil i jeho negativní stránky, díky kterým nejsme dokonalý a dopouštíme se chyb (chyb jako jsou válka, při které umírají někdy i miliony lidí)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dudu

Např. podle statistiky války vznikají nejčastěji ve společenstvích, kde se přemnoží mladí muži do 25 roků. Ti jsou ambiciozní, hledají uplatnění a chtějí se za každou cenu prosadit. Není bez zajímavosti, že momentálně lze tento aspekt zaznamenat v arabsky mluvících zemích.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kapka

Není za tím boj o teritorium, o jídlo, o samice a o vůdčí postavení v tlupě? Ale třeba se pletu, je to na mě už moc složitá otázka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Je take valka nabozenska o uznani pouze jedne viry a boha.A ta se mi zda z jedna nejstarsich az do dnesniho dne.Moc a chamtivost se snoubi s kazisvetem,aby posleze bylo absolutno.Zacalo to klacky a vidlema-konci to hrozbou pro cele lidstvo(nuklearni zbrane,vcetne tech co je vyviji-bez otazky k cemu a proc).?V dnesnim svete jsou zabijaci ti kteri zdokonaluji bojovou techniku a paradoxne i proti sobe.Ale nad tim se nezamysli!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jen poznámka – V Sodomě a Gomoře – tam to tedy „muselo bejt“, když..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Bůh dal člověku rozum a s tím „moc“ rozhodovat se.Proto to takhle vypadá.
Jednoho dne bude účtování-třeba.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Války a násilí jsou často následkem konfliktů významných ideologických, náboženských, politických či ekonomických neshod. Konflikty môžu vypuknúť aj v rámci jednotlivých skupín alebo národov, ktoré sú rozdelené podľa rôznych kritérií, ako je rasa, etnicita, kultúra, náboženstvo alebo politika.

Ľudia sa môžu pokúsiť vyriešiť tieto konflikty násilím namiesto dialógu alebo vyjednávania. Toto násilie často eskaluje do vojny. Ale na druhej strane, doba vojen a konfliktov tiež urýchľuje vývoj technológie, medicíny a sociaálnych zmien v reakci na tieto náročné období.

Okrem toho je násilie, bohužiaľ, súčasťou ľudskej prirodzenosti. Psychológ Robert Hare tvrdí, že každý človek má určitý podiel agresivity, ktorú je možné v extrémnych situáciách využiť vo forme násilnosti.

Mali by sme si tiež pamätať, že naše histórie sa často zaoberajú konfliktmi a vojnami, pretože tieto udalosti majú obrovský dopad na ľudí a spoločnosti, a preto sú často zdôrazňované a zdokumentované. Existuje mnoho období mieru, ktoré v histórii možno neboli tak zreteľne zaznamenané. Aj keď to môže viesť k pocitu, že celá naša história bola plná násilia, nemusí to nevyhnutne odrážať skutočnú mieru násilia v ľudskej histórii.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Vite Led,ja jsem nazoru,ze buh a dabel je jedno a totez-dvoji tvar,zrovna jako u cloveka.A zalezi co clovek pouzije.Proto nam do vinku bylo dano-pouzivat rozum-ne vlastnosti,ktere se behem ziti pochyti.

před 5013 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Děkuji PostApMan, souhlasím s váma, ale možná někdo má ještě jiní názor. Takže ještě neuzamknu

před 5013 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek