led

Prečo americká armáda nepokračovala v bojoch o dobytie Prahy?

Je pravda, že v tom zohrala rolu sovietska diplomacia, alebo ich zastavil Tuzemský rum ako dokazujú nové výzkumy?
http://www.boz­kov.cz/bozkov­ska-pravda/jak-to-vidi-bozkov/vime-co-zastavilo-amiky-v-plzni-83/

Nejlepší odpověď
Drap

Dodnes jsem žil v omylu, že to byly dohody spojenců.Konečně zvítězila láska a pravda nad lží a nenávistí, A nebo toto zase patřilo k něčemu jinému :

Další odpovědi
tom004

Byl bych raději,kdyby to byl ten rum. Ale zřejmě to byla obdoba toho čemu dneska naši „vyvolení“ říkají „porcování medvěda“.

venkovan

Ano, byla v tom diplomacie. Západ obsadili ti co chlastali rum, východ co byli víc na slivovici (vodku). No a u Prahy se vyráběla vodka.
Takže v Jaltě tenkrát udělali destilátovou čáru. Později ji říkali demarkační