martula.lan

Prechodne bydliste

Muzu uvest jako prechodne bydliste do skoly jine mesto nez mam trvale i jine nez kde studuji? Jde mi o to, ze casto dojizdim za brigadou, a tak by me zajimalo jestli muzu dojizdet na studentskou slevu, pripadne si ve meste prechodneho bydliste vyridit studentske jizdne na mhd.
Doplňuji:
Mame v evidencnim listu do skoly kolonku trvale bydliste i prechodne bydliste. Vim o tom, ze uz tento pojem neexistuje, ale zajima me jestli to tam muzu uvest kdyz tam ta kolonka porad je.

Nejlepší odpověď
JanRadovan

Studentskou slevu na MHD si vyřídit určitě můžete, nevztahuje se to na místo trvalého bydliště. S dojížděním vlakem/autobusem už to bude problém, tam je to vázáno na trvalé bydliště ↔ místo studia.

Další odpovědi
hanulka11

přechodné bydliště se nikde už neuvádí

baghira

Pokud se něco v poslední době nezměnilo, tak studentská sleva platí z místa trvalého bydliště do místa školy. Na druhou stranu, nic ti nebrání změnit si místo trvalého bydliště třeba několikrát ročně.