přechodné bydliště

Dobrý den. Momentálně bydlím u přítele, tak by mě zajímalo kde se zařizuje přechodné bydliště. Jde mi o to, že když si něco objednám a mám věc uloženou na poště, tak abych nemusela na poštu kde mám trvalé bydliště, ale abych si ji vyzvedla kde momentálně žiji, to se týká i například pošty-výpis z účtů apd. Děkuji za odpověď. Ivana

Nejlepší odpověď
LuciJe

Institut přechodného bydliště už neexistuje. Jakoukoliv poštu si však můžete nechat posílat na aktuální adresu, prostě ji pouze u objednávek zadáte jako doručovací (poště jiná adresa na OP nevadí). U výpisů z účtu apod. platí totéž, jen musíte bance a dalším institucím novou adresu nahlásit.