Bronzový

Praxe v oboru?! Jde mi o brigádu!

Chci si na léto najít brigádu jako číšnice apod., ale všude vyžadují alespoň praxi, když už ne vyučení v oboru, ale kde praxi nasbírat? Pokud bych nejdřív zažádala u nich o praxi, kterou by mi neplatili, bylo by to možné? Musela by být i na toto smlouva? A museli by mi při vykonávání praxe platit nebo je to jen dobrá vůle zaměstnavatele či vedoucího? Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

No osobně bych číšníka či číšnici jako brigádu nebral ani náhodou. To bych raději šel obsluhovat krávy a nebo býky (volové jsou už výjimečně).
A s tou prax je to asi tak, že v provozu nemá nikdo čas a nááladu ještě někoho zaučovat. A neumím odpovědět, zda při praxi se něco platí či ne.

Další odpovědi:

Bronzový

V továrně u linky bys mohla dostat asi 70 - 75 Kč za hodinu. V pohostinství je to míň, 50 - 60. Když se zeptají na praxi tak si nějakou vymysli. Jinak to už dneska nefunguje. Není možné splnit požadavek praxe bez praxe. Za práci se platí. Jestli ti nezaplatí, a to za práci kterou ztratíš kus času směřuj zase dotaz sem. Prozatím by pro tebe bylo vhodné najít agenturu která by se postarala o papírování. Starali by se ti o peníze + smlouvu. Jít na brigádu do hospody s tím že ti majitel přinese smlouvu až po prázdninách, to by pak mohl popřít. Hledat tam kde jsou hospody otevřené jenom v létě, "zahrádky" pokud je tam někde napsaná adresa. Těch pár dní, nebo týdnů než se to naučíš, jsou tam jistě ostatní které ti rády pomohou.

http://youtu.be/…

Pokročilý

Také doporučuji vzít nějakou jinou brigádu... Nevím, odkud jste, ale docela dobré jsou brigády v obchodech s oblečením (značkovým). Dříve jsem dělala jak v tom obchodě, tak servírku (tu ale na Kypru, tam to bylo s praxí jiný). A do obchodu bych se klidně vrátila, do restaurace už nikdy... To už bych šla radši někam k pásu na dvanáctky.

Stříbrný

venkovane, prosím, neurážejte profesi, každý něco děláme...

Není pravda, že tě nevezmou - většinou, pokud studuješ hotelovou školu nebo obor kuchař/číšník, tak máte povinnou praxi v průběhu roku - dva dny přes týden např. nebo letní placenou brigádu jako praxi přímo ze školy nebo v různých pražských hotelech berou brigádníky i BEZ PRAXE! Taky jsem takhle byla v hotelu na brigádě...
Ano, i na neplacenou praxi (většinou od školy) musí být smlouva.

Zkus se podívat tady:
http://www.gastro-personal.cz/…

Je to i dlouhodobá brigáda, myslím že berou i lidi bez praxe (většinou jsou tam lidé, kteří nemůžou nebo nechtějí hledat práci, ale hodně studentů vysokých škol nebo pomaturitních, kteří se nedostali na VŠ), k nám jich hodí přímo tuny a vyučení v oboru?! vůbec! Teda tam píšou, že mají vyškolení, ale nevypadá to tak... =/

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2420
Zlatý Drap 1491
Zlatý quentos 1220
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.