teea

Pravopisná chyba

Ahoj, potřebuju vědět jaká je pravopisná chyba ve věte:
Shlédli jsme nový film
Vím, že otázka vypadá jako že vůbec nepřemýšlím, ale já tu chybu prostě nemohu najít. Děkuju! :D

Nejlepší odpověď
Bad Wolf

Zhlédli (děti a ženy zhlédly) jsme nový film. Shlédli je když se díváme z výšky směrem dolů.
Doplňuji:
http://www.pro­ofreading.cz/shled­nout-nebo-zhlednout

Další odpovědi
Liliana Steh

Nenapsala jsi to omylem správně? XD
Nic tam nevidím snad jen že chybí puntik.
Nemohlo by to být že na ten film koukaly dívky/ženy a Shlédli by pak bylo Shlédly?

dnb

Ve slově „Shlédli“ se můžou psát obě dvě i,y. Ve větě totiž není určeno, jestli se na film dívají ženy (ženský rod) či muži (mužský rod)

annas

Ad dnb, takový znalec pravopisu a sloveso "shlédli"nevadí, i když patří zhlédli(y) ? 🙂