wertz

Pravopis: země se spojili a zbratřili

„Když se roznesla zpráva o skřetech, země se spojili a zbratřili se proti nepříteli.“ Proč se píše spojili a zbratřili s měkkým i ? Není to podle: ty země ?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Sám jsi si odpověděl – země je ženského rodu i kdyby byla plná skřetů, kteří jsou rodu mužského ( stejně žádní nejsou ). Kde jsi takovou blbost četl?

Další odpovědi
pusinka50

Někdo kdo neuměl češtinu, docela velká ostuda na reportéra
Doplňuji:
Toho jsem si ani nevšimla, jasně, že se „sbratřily“ se „- s“," jako dohromady"

ratava

A není celý ten „háček“ spíše v Zbratření se, místo Sbratření se?
… jestli je tedy věta převzata z Cermat testu, kde obsahuje -y…