Avatar uživatele
korin

Má ředitel školy právo rozhodovat o maturitním plese?

Dobrý den jsem studuji střední školu v Českém Krumlově a bylo nám nedávno řečeno že pan ředitel se rozhodl že maturitní plesy se musejí konat jen zde v a konkrétním sálu a že musí být jen jeden maturitní na celý ročník. Chtěl bych se zeptat zda jako ředitel školy k tomuto má opravdu oprávnění. Spousta lidí je i z Českých Budějovic a občas někdo chce aby se konal maturitní ples tam. Zajímalo by mně zda je možnost toto nařízení neuposlechnout a jak se v tom případě obhájit.
Doplňuji:
Děkuji za odpovědi jen chci dodat že škola nám nic nezajišťuje a nijak nám nepomáhá v organizování. Ba naopak zaslechl jsem od dost lidí drby o tom že by měla naopak škola dostávat nějaké peníze za to že se to organizuje v tomto městě ale nezaslechl jsem nic o tom že by něco jiní od školy dostali. Ale říkám jsou to drby a nemám to potvrzené.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: korin

Zajímavá 0 před 3335 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Pokud je ples nějakým způsobem zaštítěn školou, pak do jeho organizace má ředitel rozhodně co ´mluvit´…
Na druhou stranu – klidně si zorganizuj/te ples vlastní, pronajměte sál, zaplaťe náklady (catering, DJ-kapela…), nazvěte to třeba ´maturitní vzdoroples´, pořádejte klidně pro tři spolužáky a v Boleticích…
;-DD
Mimochodem – o tom, že by se pořádaly maturitní plesy po jednotlivých třídách jsem ještě fakt neslyšel (ples pro 30 lidí???) – pokud vím, pořádají se vždy pro celý ročník…
___
Jestli ty si to nepleteš s maturitním večírkem???

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
JájsemRaibek

V případě, že je škola nějakým způsobem zapojena do pořádání plesu, má právo do toho mluvit. Co se týče ředitele, je statutárním zástupcem školy a má právo rozhodnout.
Jak bylo řečeno, pokud si uspořádáte ples kdekoli jinde, nepožadujete od školy žádné finanční zajištění, můžete si dělat co chcete.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

nevím, zda má právo do toho mluvit ředitel školy,
ale u nás toto právo měl, bylo nás v ročníku hodně
a sál v Obecním domě byl plný k prasknutí, pro tu
naši školu SPŠG grafickou v Praze ty 4 ročníky a
pár dalších lidí a samo i pár rodičů, kteří se přišli
podívat jsme se do něj všichni sotva vešli..

Doplňuji:
je to sice dávno, ale jsem ráda, za to, že škola nám dala tu
možnost a platila ten ples z příspěvků asi SRPŠ tak se tomu
říkalo že ??
vyblbli jsme se všichni a pít se mohlo taky 😁

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Quimby

Gecco: Záleží asi jak kde, u nás si každá třída organizuje ples sama podle svého. Kolikrát je to i pro míň než 30 maturantů.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gecco

Quimby → tak to si fakt neumím představit…
😉
My jsme v takto ´malém´ organizovali maturitní večůrky, jen spolužáci a vybraní kantoři…

před 3335 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
korin

Ne jedná se o maturitní ples a vetšinou teda jsem vždy byl na maturitním plesu pro jednotlivé třídy nevím odkud pocházíš (jiný kraj jiný mrav) to nemyslím špatně ale v ročníku je nás asi kolem 75 lidí a narvat rodiny a přátele do jednoho sálu je nemožné :D ale říkáš že jen stačí neuvést název školy?

před 3335 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Nejen neuvést název školy – musí jít o akci, kterou škola nepořádá, nezaštiťuje – prostě nesmí jít o akci se ´provozem´ školy spojenou…
😉
Nás bylo v ročníku cca 140, což na maturiťáku (plese) znamenalo cca 600 lidí…
Bez problému v jednom sále (a přilehlých prostorách)…

před 3335 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
korin

:D tak škola se o tohle vůbec nezajímá a nic nezajišťuje :D

před 3335 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

😉
Tak je to asi jak píšeš – jiný kraj, jiný mrav…
😉

před 3335 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek