Brick

Právo na pracovní přestávku

Dobrý den,
pracuji na poloviční úvazek v nákupním centru jako prodavačka, nedávno ředitel tohoto centra oznámil zákaz půlhodinových přestávek na jídlo. Ale to ze zákona nelze, že?Kam se mám obrátit? Povoleno máme maximálně 10 min, ale OC je otevřené sedm dní v týdnu, 12 hodin denně. Sedět v malém obchůdku 12 hodin bez pohybu není med. Děkuji za odpověď.
Pavla P.

Nejlepší odpověď
anonym

Polovicni uvazek 12h.To snad pri dobe otevreni obchudku je plny uvazek.Ale i tak mate pravo po 4 odpracovanych hodinach na 20 az 30 minut na prestavku.Polovicni uvazek je pro Vas 6h,tudiz splnujete podminku na prestavku.

Další odpovědi
cukrar

Pavlo, máte nárok na přestávku na odpočinek a jídlo 30 minut.

Miroslavst

Máte nárok na přestávku po 4 hodinách.
Ředitel vydal zákaz písemně nebo jen ústně? Obraťte se na místně příslušný inspektorát bezpečnosti práce, kde sdělte svůj poznatek a oni prověří zda dochází k porušení zákona a sjednají nápravu.

mojitek

Pravo na prestavku samozrejme mate-jak tady nekdo nahore psal v urcitem intervalu.To je dano zakonem.Zames­tnavatel Vam „musi umoznit“ tuto prestavku ! Clovek se az nestaci divit co si u nas „nadrizeni“ dovoli. Obratte se na oblastni inspektorat prace-oni Vam pomohou a dukladne si je proveri,vcetne osobni kontroly na to se spolehnete…