led

právny precedens

fiktívny príbeh:
Váš syn mi rozbil okno. Prišla som k vám, okrem syna nebol doma žiadny z rodičov. Syna som vylátala po holej, za rozbité okno a odišla domov. Susedia ma chválili, ako som „chuligána“ spacifikovala.
Realita:
je tento môj čin trestný? a prečo?
Obhajoba:
Konala som v malom, čo USA v Pakistane vo veľkom.
Tajné americké komando spáchalo vraždu bez vedomia Pakistanskej vlády a vládnych ozbrojených síl. Ostatné štáty ich pochválili. Nie je to precedens? Ktorýkoľvek štát môže vykonávať svoju spravodlivosť na území iného štátu bez jeho vedomia a súhlasu – bez vyhlásenia vojnového stavu.
Toto je len také malé zamyslenie…
Dúfam, že toto už bude posledné zmrtvychvstani­e UbL.

Nejlepší odpověď
tom004

Srovnávat státy s oknem nebudu.A co se týká okna,tak bych bral vejprask od souseda/ky.Doma by to tak hladce neprošlo.Jenom podotknu,že jsme s bratrem vyrůstali v rodině,kde se to tělesnými tresty neřešilo.

Další odpovědi
coco

Osobně: nikdy bych si nedovolila překročit „práh“ cizího bytu,domu, zahrady bez svolení onoho vlastníka.Něco jiného je jednání v afektu,kdy mě nebo osobě mě blízké bylo ublíženo.Nedá se srovnávat majetková újma s újmou na zdraví či životě.Díky za srovnání.

led

Toto zamyslenie vzniklo, keď som sledovala reč predstaviteľa Vlády Pakistánu, kde sa obhajoval, že oni o ničom nevedeli.
Vyzeralo to dokonca ako poďakovanie za zásah.
Je prirodzené, že vo fiktívnom príbehu som konala úplne protiprávne, ale zámerne som túto maličkosť (okno) postavila do protikladu s touto americkou akciou na území cudzieho štátu
Ďakujem za váš názor.