bambule

Právní moc – musím osobně na soud?

Včera mělo proběhnout stání ohledně rozvodu – já jsem u něj nebyla ze zdr.důvodů, ale na netu jsem si našla, že byl vyhlášen rozsudek. Odvolávat se nebudeme ani jeden, to vím jistě, ale jak je to s potvrzením právní moci – to musím opravdu jít na soud a tam si to nechat potvrdit? Podotýkám, že soud se konal 500 km od mého bydliště a já nemůžu jet tak daleko ze zdravotních důvodů…

Odpovědi
atriplex

Pokud jste se při soudním řízení vzdali možnosti odvolání, soud vám rozsudek zašle i s nabytím právní moci. V opačném případě, vám soud zašle rozsudek bez nabytí právní moci, protože obě strany mají možnost se odvolat.

Po nabytí právní moci, pokud nechcete/nemůžete si zajít na soud nechat dát razítko právní moci, můžete rozsudek na soud zaslat poštou se žádostí o vyznačení právní moci.

nabubindes

USNESENÍ nabývá právní moci po uplynutí zákonné lhůty pro odvolání! Zákonná lhůta bude jistě uvedena. Počkejte na písemné vyhotovení a vše si pečlivě přečtěte. Nemusíte nic dělat pokud s Usnesením soudu souhlasíte!