Právní forma odpovědi. Její provedení, zaslání.

Společnost mi tvrdí, že na moji žádost o poskytnutí splátkového kalendáře, které jsem poslal písemně, doporučeným dopisem, mi byla zaslána formou SMS na mobilní telefon. Je možné považovat tuto formu jako zákonnou a právně správnou?

Nejlepší odpověď
standa

Jestli to dobře chápu, tak jste se obrátil na svého věřitele s požadavkem na poskytnutí splátkového kalendáře.

Protože však podání zmiňovaného požadavku je jednostranným aktem, na který druhá strana nemusí vůbec reagovat…, tak se budete muset spokojit zejména s tím, že věřitel alespoň zareagoval. A forma reakce (SMS) je nepodstatná.

Jiná situace by nastala, pokud by smlouva (na základě které vám věřitel poskytnul půjčku či plnění) obsahovala variantu, že dlužník je oprávněn za určitých podmínek podat návrh na splátkový kalendář a druhá strana by se zavázala, že na takovýto návrh zareaguje např. do nějaké lhůty…, ale tato konstrukce ve smlouvě určitě není.