led

Pravidla pro lékařské povolání by měla být přísnější…

http://boskova­.blog.idnes.cz/c/172623­/Pravidla-pro-lekarske-povolani-by-mela-byt-prisnejsi.html
súhlasíte s autorkou článku?

Odpovědi
venkovan

Při pohledu na její fotografii si lze udělat úsudek o mnohém.
Je to novinářka – myslím, že by bylo lepší udělat přísnější pravidla pro novináře a jim podobné, aby byli za svoje výtvory odpovědni alespoň na současné úrovni lékařů. Možná, že obraz společnosti by se potom zlepšil.

Pro „annas“. Rukojmími jsme se stali jak pro vládu, tak pro lékaře. Ve stávce se hodně mluví o mzdách. Ale pokud si uvědomíme poslání odborů – mohou odbory hovořit do hospodaření podniku ? Ne, to je věc vedení a vlastníků, ale odbory mohou požadovat zlepšení bezpečnosti práce, dodržování pracovní doby, zlepšování mzdových podmínek apod. A je proto na každém z nás, co z akce lékařů cítíme. Navýšení mezd a lepší pracovní podmínky a nebo spolu s tím i nastoupení řádného hospodaření ve zdravotnických zařízení s tím, že část uspořených nákladů bude využita na jejich mzdy.

annas

Domnívám se, že občan by se neměl stát rukojmím při vyjednávání o mzdách. Vždyť často může jíž o život…