Pravidelnost menstruace

Jaká je pravidelnost menstruace po pul roce? A jak dlouho se menstruuje při nepravidelne mestruaci?

Nejlepší odpověď
Lucimia

Pokud menstruuješ teprve půl roku, je zcela normální nepravidelnost a je i dost možné vynechání jedné menstruace, ba i dokonce vynechání menstruací dvou i tří (sama jsem zažila). Délka menstruace může být 4–6 dní. Také je v počátcích ta menstruace dosti silná, silnější než u dospělých zralých žen, takže toho se taky neděs, i když je to asi dost nepříjemné. Do dvou let by se ti ale mentruace měla upravit, zpravidelnit a snížit její intenzita.
Každopádně jakmile dívka začne menstruovat měla by navštívit poprvé svého gynekologa, který ji zodpoví podobné případné otázky s ohledem na tvůj zdravotní stav a může tak vyloučit možnou patologii, takže neváhej a vydej se na první preventivní prohlídku. A ničeho se neboj. 🙂

Další odpovědi
ostrovidka

co znamená – po půl roce – jako žes to poprvé dostala před půl rokem? To skutečně menstruace ještě může být nepravidelná, ale zas by to nemělo být příliš (rozhodně ne + – 14 dní). Myslím, že pokud se ti neupraví do roka, je vhodné navštívit gynekologa. A délka menstruace by měla být asi normální – tedy v tomto věku 5–7 dní.

Nuk nuk

Na počátku bývá menstuace opravdu dost nepravidelná. Já jsem mívala zpočátku MS tak přibližně těch 7 dní a pravidelnost byla opravdu čistě náhodná – Jak píše Lucimia, občas i vynechala, klidně i měsíc dva. Někdy se naopak dostavila dvakrát v jednom měsíci. Postupně se pravidelnost srovnala a MS mi trvala maximálně 5 dní.