icedee

Pravidelné střídání IP adres na emailovém serveru se nazývá trasování?

Doplňuji:
Mělo by jít o techniku která zabra%nuje IP adresám aby byly blokované a uveřejněné v blacklistech při větším odesílání emailů. IP adresy se střídají a tím si odpočinou a uniknou zabanování?

Odpovědi
Alesh

Trasování je laicky řečeno hledání cesty od jednoho PC k druhému. Více viz zdroj.

Zdroj: http://techne­t.microsoft.com/cs-cz/library/cc782791%­28v=ws.10%29.as­px

MK44

Trasování je zjišťování kudy, tedy přes které směrovače v počítačové síti (Internetu), se data dostávájí ze zdroje k cíli. Používá se při hledání závady v komunikaci na síti.