Pokročilý

Právě mi vrtali zub a stále se nedokáži smířit s tím, že kousek zubu není můj. Co s tím?

Je mi 14 let a právě mi vrtali zub s kazem a stále se nedokážu smířit s tím, že kousek zubu není můj. Je to na zbláznění...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

no, to není příjemné. Ale s jistotou tě mohu uklidnit jedním faktem- v životě přijdeš o mnohem více, bude to bolet mnohem více a nesmíříš se s tím třeba už nikdy, co se dá dělat..

Další odpovědi:

Bronzový

Tak to by si měl začít zvykat.

Přestaň tedy bláznit a uvědom si, že takový kaz zub stále více poškozuje a až se dostane k nervu, tak to hodně bolí, dostal bys zánět a další komplikace by se přidaly až třeba po zánět okostice a podobné "radosti". Přestaň na to myslet, přijmi skutečnost, že máš odstraněný zubní kaz a tím pádem zuby v pořádku. A tenhle pocit Ti přece stojí za to, aby ses popral s takovými myšlenkami.

Zlatý

Neboj, všichni jsme si zvykli. A co mají říkat ti, kteří mají místo zubů zubní náhrady ? Zkus se někoho zeptat, jak je to nepříjemné, obzvláště, než si zvyknou.

Zlatý

no,buď rád že je to takhle.Horší by bylo kdyby ti vyvrtali jediný a poslední zub :-)

Zlatý

Chápu ten záchvat paniky a úzkost. Obvykle tím trpí lidé s fóbiemi (zejména klaustrofobií, neboť tohle je jedna z jejích forem) a také lidé s abstinenčními příznaky nebo ti, kteří dlouhodbě užívají nějaké návykové látky - musíš vědět sám... Znám podobné případy, kdy si dotyčný hodinu po ošetření sundal sádru, protože měl takovou úzkost, že se mohl až zadusit nebo - horší příklad - pacient, narkoman si sám kladivem vymlátil vśechny zuby, protože mu "vadily" v puse... Ale to jsou extrémy, ovšem, děje se to.
Ale neboj se:-) Vzhledem k tvému věku bych to tipovala na hormonální změny, díky kterým se objevují právě úzkostné reakce na novou situaci.

Nezbývá ti nic jiného, než se rychle nějak odreagovat - obrátit pozornost jiným směrem - zkus se s někým sejít, zavolat někomu, sportovat, nejlépe udělej něco, u čeho se musíš hodně soustředit na výsledek.

Stříbrný

to by mne zajímalo, co budeš dělat, až budeš mít třeba celý vyndávací chrup...nebo cizí ledvinu...takže smiř se s tím, že pokud je to jen plomba, je to opravdu to nejmenší, co tě může potkat...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1277
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 990
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.