david22

Právě jsem pročítal filozofickou úvahu od zdejšího „nadčlověka“ GVKB a namátkou vybírám jednu jeho myšlenku:

„Proč třeba spalujeme draho mrtvé lidi, když by jejich těla mohla v moři nakrmit ryby“

zdroj: http://koubavit­.wordpress.com/
Co na to říkáte, není ten ten náš GVKM přece jen génius? :D Alespoň v recyklaci?

Nejlepší odpověď
anonym

Nick GVKB u mne navozuje poněkud trapnou asociaci s jinou zkratkou KGB.
Otázky mi připadají dost přitažené za vlasy a občas nechápu souvislost mezi otázkou a jejím popisem. Jako by tyto dvě součásti k sobě prostě nepatřily.
Pokud jde o recyklaci, tak se má jednat podle významu slova o zhodnocení odpadu, který je bezcenný.
Lidská mrtvola se ale v žádném případě nestává bezcenným odpadem a takovou, s prominutím, „zhovadilost“ snad nemůže přemýšlející člověk ani napsat.
Tak teď opravdu netuším, proč se tu někdo strefuje do Michala K. Toto je podle mne více k zauvažování nad myšlením našeho místního filozofa.

Další odpovědi
venkovan

Pokud vím, některé přímořské národy do moře pohřbívaly. Stejně tak námořníci se pohřbívají do moře. A zas ve vnitrozemí jsme po staletí krmili breberky v zemi. Jenže také se mrtví spalovali a popel rozprášil do všech stran.
Nevím proč řeší něco, co je dávno vyřešeno. Ale pokud chce být světový, tak může nechat ze svých nejbližších nechat udělat třeba krmnou pastu pro hospodářská zvířata. Jsem zvědav, jak se mu taková myšlenka bude zamlouvat když chce pořád „recyklovat“.

anonym

Kde máte v ČR more?
Spalovanie mrtvol je už historicky dokázaný spôsob rozširovania rôznych nákaz a choriôb.
V staroveku, keď človek – bojovník nemal kde postaviť mohylu, hrob… spalovanie bolo jediným riešením.
V stredoveku spaľovanie sa považovalo za trest, človek stratil dušu zároveň s telesnou schránkou
V súčasnosti je používaný spôsob podľa zvyklostí jednotlivých oblastí a náboženstiev…(aj krmenie rýb -India)
K osobe GVKM sa nebudem vyjadrovať, jeho príspevky sú mierne povedané „vytrhnuté umelecké diela po zmiešaní prevarené, či pridusené na miernom ohni“.

Doplňuji:
Oprava, vynechaním slovíčka vznikol opačný význam:
dokázaný spôsob rozširovania
má byť
dokázaný spôsob zabránenia rozširovania

Marsyas

Vzhledem k tomu, že tě ty jeho stránky mají (kou) bavit, asi to chápu. Ať žije účelnost. Paně, běžte dělat něco záslužnějšího, třeba se v zájmu obohacelí lidského genofondu sterilizujte.

arygnoc

no pokiaľ by sa doprava nepredražila, aspoň by sa tí, ktorí sa k moru nedostali v živote, k nemu dostali posmrtne.
A čo keď mal zosnulý za života morskú chorobu?

Ar

Davide já bych to osobně ani nenazval myšlenkou, ale pokud by to tak už mělo být dovedu si představit čím nakrmit Carcharodon carcharias