Bronzový

Právě jsem našla našemu psovi na rameni obrovské klíště, jak mu ho mám vytáhnout?

Doplňuji:
Tak jsem ho právě vytáhla, bylo tak velký, že na něj ani ta pinzeta nestačila, musela jsem ho vytáhnout papírovým kapesníkem, pak jsem si pořádně vymydlila ruce a šla jsem mu to vyčistit. Měl to úplně rudý, dala jsem mu tam zelinku, ta desinfikuje a je něco jako náplast, akorát že to místo může dýchat...Mufík vydržel, ale tušil, že to bude asi štípat, měl nešťastný výraz, sle ani se nehnul...:) takže dobrý.:D

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Zákapni ho jodisolem a sirkou jemně vyviklej ... klíště spal ... a pejskovi ránu znovu zakápni jodisolem.
Doplňuji:
ten který je: Po takovém úkonu by to měla být samozřejmost =)

Další odpovědi:

Zkus ho vytáhnout normální pinzetou na třísky, nebo takovou tou speciální na klíšťata. Buď opatrná, a pejskovi potom to místo vydesinfikuj a dívej se na něho každý den, jestli tak nejsou nějaké stopy po tom klíštěti. Jestli ano, běž za veterinářem. A nezapomeň mi napsat, jak to dopadlo!!!

Zlatý

Když ho budeš vytahovat at už pinzetou nebo něčím jiným,tak si potom umyj ruce.Je možné že klíště bylo infikováno.

Nám se na vyndavání klíšťat osvědčil elektrikářský krokodýlek.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.