právě jsem dostala tibetského španěla, na jaké zdravotní problémy je náchylný?

měla jsem thi-tsu, ten měl problémy s pátěří, tak mám starost, čemu se mám vyvarovat nyní?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

Plemeno neznám, proto se podívej sem, základní věci najdeš:
http://tibetsky-spanel.hafici. cz/
Doplňuji:
A ještě něco z chovatelské stanice - http://www.khammi.cz/…

Další odpovědi:

Tibetský španěl je poměrně málo rozšířené plemeno, takže naštěstí není středem zájmu množitelů. Takže se jedná o poměrně ničím zdravotně nezatížené plemeno. Navíc ani anatomicky není toto plemeno v ničem "přehnané" nemá ani příliš krátkou čenichovou parti atd. a jedná se poměrně vyváženého psa. Zavádějící je i jeho název, protože se španělem (myšleno loveckým plemenem) nemá tento nic dspolečného, to se jen kdysi špatně přeložil název z původního názvu importu
z Tibetu a Číny.
Shih-Tzu je delšího formátu, takže je možné, že mohl předcházející pes trpět na problémy s páteří. V každém případě žádnému malému psovi neprospívá časté zdolávání schodů.
Radu o očkování berte s rezervou, rozhodně je lepší mít psa (zvláště městského) dobře preventivně proočkovaného než vydat nemalé prostředky při nutné léčbě
v případě onemocnění nebo dokonce o psa přijít. Také může být nenaočkovaný pes zdrojem nákazy pro jiné psy a v některých případech i pro vás a vaše děti.
Poraďte se s vaším veterinářem, případně jinými chovateli a zvolte si podle doporučení a věku psa vhodné schéma vakcinace a odčervování. Není to rozhodně tak nákladné jako jiné výdaje spojené s držením a chovem psa. Jednou ročně vakcinace nikoho nezruinuje a zdravotně neohrozí. Nechat psa neočkovaného a nechráněného je kontraproduktivní počin.

Doplňuji:
V tomto prvním odkazu kolegy je malá chyba :(http://tibetsky-spanel.hafici. cz/), protože je zde mylně uvedeno, že se jedná o loveckého psa. Tak tomu skutečně není. Jak jsem již uvedla, název "španěl" dostali první psi tohoto plemene při svém prvním seznámení s Anglií, protože první importovaní psi osrstěním připomínali Britům loveckého španěla. Ve skutečnosti se jedná o společenské plemeno vhodné do měst. Původním posláním byli tito psíci používání i k hlídání v paláci
v Káthmandu. Také se jim v zemi původu říká "modlitební psi" protože je tibetští mniši používali
k roztáčení velkých modlitebních kruhových "bubnů".

Zdroj: vlastní více než padesátiletá chovatelská praxe

Bronzový

Hlavne to neprehanej s ockovanim. Ockovani pro zvirata neni nijak kontrolovano a casto obsahuje rtut, hlinik, formaldehyd, zelatinu a dalsi rakovinotvorne latky. Dej si pozor i na veterinare, obcas jdou hlavne po penezich a predepisuji i zbytecne leky. Pokud bude pes ok, tak ho zbytecne k doktorum netahej.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1073
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.