Jájuš

Pravděpodobně nemám senzory na sledování otáček větráků u notebooku, existuje nějaký způsob jak si přenastavit otáčky?

Doplňuji:
Swevalty: Chci sledovat otáčky větráku, Speedfan jsem zkoušela, ale větráky nenačetl

Odpovědi
David100

Pokud nefunguje Speedfan tak už nic

Swevalty

Možná SpeedFan..
Vlastě nevím co chceš.
Sledovat teplotu počítače? Nebo otáčky větráků?

Dochy

Pak už asi jen koupit modil, který má v sobě řízení větráků i sledování teplot…
Zkuste projít tohle:
http://www.czc­.cz/fan-control-chladice/produkty

Doplňuji:
Aha. Tak taky nic. Nejak jsem nezaregistroval to slovo NOTEBOOK… sorry.

cochee

To jsou dvě otázky vlastně. Podívej se do BIOSu a pokud někde otáčky zobrazuje (nebo aspoň píše, že 0 otáček), tak senzory máš. Přenastavení otáček při nepřítomnosti senzorů lze z nějakého (hardwarového) panelu, umístěného na místě 5,25'' záslepky, který bude omezovat napětí pro větrák například potenciometrem. Nebo lze „natvrdo“ větrák připojit přes redukci na 5V namísto 12V, bude mít trvale (a neřiditelně) nižší otáčky.
Doplňuji:
Aha, notebook – ruším své odpovědi týkající se panelu a připojení na 5V 🙂