Práva otce??

Dobrý den, manžel mě opustil v 6. měsíci těhotenství, kvůli o dost starší paní a jejím dvěma dětem (8 a 16 let). Teď už jsme rozvedeni a je i upraven styk s dcerou-dohodou. Ale je to spíš dvakrát za týden 4-5 hodin. Máme věčný boj: nepřeji si aby dcera u nich kdy spala-nevím co bylo přesně za problém ale paní i její dcera mi posílali sms a ne moc příjemný. Nechci aby se i na dceři "hojily". Musím mu sdělovat, že bude dcera spát u mých rodičů a já budu pryč? Má právo mě nutit aby dcera spala u nich a ne u babi a dědy? (u nich ještě nespala, u babi a dědy spostukrát)....přece když jsme nebyli ani jeden den rodina, má toto právo vědět, určovat, organizovat náš soukr. život? Musím se mu hlásit kde jsme??..On se také nehlásí, kde je zrovna s dcerou, až když mi ji vrací se dozvídám o výletech klidně v lokalitě 60-80 km daleko od bydliště???
Doplňuji:
Dceři je 19 měsíců...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pokud není napsáno v dohodě, není povinností matky hlásit bývalému partnerovi tyto informace. Pokud by nebyla dohoda možná, musí styk s dcerou i podmínky stanovit soud.

Další odpovědi:

Dobrý den. Ve Tvém případě bych se obrátila na soud právě kvůli rozhodnutí o "úpravě styku" otce s Vaší dcerou. Soud nejspíš dceru svěří do Tvé péče a jemu stanoví podmínky kdy a kde (a také jak dlouho) může s dcerou pobývat. Ty v době, kdy Vaše dítě nebude s ním, jsi za dceru plně odpovědná a bude-li na návštěvě u dědečka a babičky je jenom na Tobě. On Ti do toho NESMÍ mluvit. Jinak by to bylo v případě, že by prarodiče nějakým způsobem, ohrožovali výchovu nebo zdraví dcery.
Zřejmě bude problém dosáhnout toho, aby dcera nepobývala alespoň o prázdninách u otce i přes noc. Bude-li s tím problém, bude se k tomu muset vyjádřit psycholog a bude to muset opět vyřešit soud.
Pro Tvůj a dceřin klid Ti mohu poradit jenom to, aby ses vykašlala na dohodu, která výrazně omezuje Tebe jako matku a požádala o rozhodnutí soud. Zajdi si na sociálku, na péči o dítě Ti pomohou a určitě Ti doporučí, jak správně postupovat, aby se vše uspořádalo optimálně s hlavním zřetelem na Vaši dceru.

Stříbrný

Pokud máte dítě v péči Vy, pak Vy jemu nejste povinna hlásit nic místě Vašeho a dítěte momentálního pobytu a je jen na Vašem rozhodnutí, komu dítě svěříte na hlídání (např. babička s dědou). Ovšem nakolik má on právo vyžadovat, aby u nich jeho dcera alespoň někdy přespávala a jak často, to už určuje soud. Pokud tedy bývalý manžel vyžaduje něco, co nebylo určeno soudem a nejde to normální dohodou meyi Vámi, pak požádejte soud o úpravu a upřesnění, na co vše má Váš bývalý manžel právo, a na co už ne.

Diskuze k otázce

Bronzový

gagaga

nemusite byvalevemu manzelovi hlasit kde jste, kdyz mate dceru Vy .., ale ani on nemusi hlasit vam, kde zrovna s dcerou je on ..hlavne ze ji vrati v poradku ..
urcite zadny soud nebude urcovat, KDE se muze s dcerou pohybovat ..
a jesttli ma o dceru zajem i pres noc, tak nechapu duvod, proc by k nemu nemela mala jit ? proc by jste ji radeji davala babi a dedovi ?
vzdyt vse muzete spravedlive " vyrovnat " ..
rodice jste oba , at uz spolu zijete ci ne .. jako rukojmi dite nikdy nepouzivejte ( nevyuzivejte ) .. a nez Vas hnat hned k soudu , tak mi verte, ze rozumnym a vstricnym pristupem toho jde mnohem vic ..
-iv-

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.