BooMoo

Přátelství – stalo se to i Vám?

stalo se vám někdy že ve vás něco úplně nesmyslného vyvolalo strach a napětí a pak jste byli třeba s kamarádem se který si máte hodně co říct a kvůli tomu strachu jste se nemohli uvolnit a měli strach že si nebudete mít co říct a někdy když jste ten strach přemohli najednou jste spolu mě li milion témat o čem spolu mluvit a nemohli jste přestat ? jak jste přemohli ten strach ? prosím..moc důležité..dík moc :)jo a yslím tím s více lidmi :D prostě jste se sekli .,ne jenom s jedním ..

Odpovědi
MamRadHudbu

Tak trochu nechápu ale asi ne nestalo :D

Kelt

Obecně se člověk vachází neustále v nějaké stavu, náladě. Pokud je ve tvůrčí náladě, napadají ho nejrůznější myšlenky a nápady, se všemi se chce objímat, přátelit. Pokud má problémy, strach, depresi, nemá náladu na nic. Takže když se bojíš, jsi prostě v takovém stavu a takovým způsobem reaguješ. Nikdo do Tebe nevidí, takže některé poznámky jiných tě někdy mohou rozesmát, jindy roznítit do běla. Strach je emoce, stav, že si něco zobrazuješ, představuješ určitým způsobem a to určuje tvoje jednání. Když máš strach, vypadáš jinak a pohybuješ se jinak, než když jsi v pohodě. Snaž se ovládat řeč těla, snaž se ovládat myšlenky a řeč. Když máš strach, máš jiný tón hlasu, jinak dýcháš atd. A když jsi v pohodě, tak se chováš zase jinak. Snaž se chovat tak, jako bys byl OK. Ono se to snadno řekne , ale hůř udělá. Ale je lepší vědět, co dělat.
samozřejmě, že existují určité kurzy, kde se učí to, jak se zbavit strachu. Nezapomeň, že strach má i své opodstatnění. Určitě nebudeš riskovat chůzi přes hlubokou propast po napnutém laně? Možná, že pro někoho je to snažší, než oslovit pěknou dívku.

Irisa

S mým jediným opravdovým kamarádem se mi tohle stává dost často :), vím, co máš na mysli…