ReHu

Přátelé, někam jsem založila potvrzení o vrácení tel.přístroje O2 a dále mi účtují pronájem. Ve stejný den mi na pobočce

sdělili, že mám vše uhrazeno a za pár ní mi přišla upomínka s pokutou, takže si myslím, že se dívali na účet jiného uživatele a tel. přístroj odhlásili jemu.
Z toho důvodu pracovníkům na na přepážkách neveřím a ani pracovníkům na tel.centrále, neb mi sdělil č.účtu, na které mám platit a to bylo špatné. když jsem neměla po ruce fakturu.
Poraďe, jak uvést do pořádku platbu na nájem přístroje.
Nejde mi o těch 15 Kč měsíčně , ale o púrincip a přístup pracovníků.
Za rady díky.

Nejlepší odpověď
anonym

  1. Z čeho usuzuješ, že by č. účtu příjemce mělo být špatné? Je běžnou praxí, že si dodavatelé služeb (obecně), rozlišují ryze z účetních důvodů podúčty na pravidelný paušál a zvlášť za staré resty a jednorázové poplatky.
  2. Nech si na pobočce vyjet písemně, že nemáš pohledávky (což znamená i to, žes řádně odevzdala přístroj). Kopii přilož k rázné odpovědi odesilateli faktury s výzvou, ať si udělají pořádek v evidenci.

O2 je moloch, jemuž ubývají klienti, pevné linky postupně ruší drtivá většina soukromníků a tak se chytají každého stébla, kdy inkasní systém mají nastaven tak, že spíše zasílají duplicitní pohledávkyi několikanásobně, než že by sami náhodou na nějakou výjimečně zapomněli.