sti.sta.sto

Přátelé…

Celý můj život mě trápí jedna otázka, no spíš problém, který ani přes moji apsolutní snahu, nejsem schopná vyřešit. Prostě nemám přátele. Vždycky jsem je chtěla, ale prostě jsem je neměla. Kdekdo byl oblíbenej a měl hory známých a kamarádů, ale se mnou se prostě nikdo nebavil a to i přes fakt, že jsem se opravdu vždycky hodně snažila. Jsem už vdaná a manžel mi vždycky říkal, že až budu mít mimino, tak mě to přejde. Naopak. Jsem doma na mateřský a přátelé mi chybí o to víc, protože jsem v kontaktu vlastně jenom s manželem a miminkem. Autem jezdit neumím, bydlím na vesnici a tudíž nemám možnost kamkoli jezdit. Sousedi co jsou tady na vesnici se o nikoho nezajímají. Do hospody nemůžu, protože kojím a nikam na diskárnu taky ne. Už nevím co s tím. Moji sestru kupříkladu kdekdo bere. Jak mám tuhle situaci změnit?

Nejlepší odpověď
Michal

Získat dobré přátele je někdy těžké a pokud se budete trápit,bude to pro vas ještě těžší.
Možná je chyba ve vaší ztrnulosti a v horečném usilí najít přátele.Ten kdo vám dá zaručenou radu,je machr,nebo lhář a šarlatán.Přesto ,na netu je tolik zájmových skupin a spolků,to by mohla bý cesta.Neznám Vás nemohu seriozně poradit.Phdr.Michal PavlisCsc.Pokuste se spojit s nějakým odborníkem -osobně.Jistě poradí. A nejste tak sama,máte dítě a manžela.Nemám to ve zvyku,ale můžete zavolat:776 557 2­32 a třeba se staneme přáteli.Nebo společně zmírníme Vaše trápení a napomůžeme hledání-usmějte se.

Další odpovědi
kenyrts

To chce klid. Je naprosto normální, že nejvíc kamarádů (kamarádek) máme ve škole.
Vídáme se denně a tak nám nečiní problém cestou domů něco podniknout.
Když už zaparkujeme ve vztazích, je mnohem složitější DOMLUVIT se s kýmkoli.
Věřte, že by to bylo těžké i s velmi dobrou kamoškou. Natož s těmi ostatními, ne tak oddanými ..

Život je zkrátka už o něčem jiném, když nejsme samy a máme doma někoho, kdo na nás třeba i čeká.

Na druhou stranu život nekončí za zdí našeho bytu. Jenže přesvěčte o tom i ty druhé…

iwetax

Ahoj, podle mě se setkáváte s těmi špatnými lidmi. Dokázala jste si najít patrnera, tak i ta kamarádka někde čeká. Tím , že máte dítě můžete začít chodit na plavání Vodníčků (kojenců, batolat) přistívá na to pojišťovna a dělá to každý bazén. Nebo do mateřského centra , kam chodí maminky vyhledat společnost. Napište blízké okresní město. Stačí tam jezdit jednou týdně. Nebo si podejte inzerát , že hledáte kamarádku do nějakého z časopisů pro maminky (Betynka, Máma a já) Já jsem nejvíc přátel získala v práci.

bond73

Ono, mit pratele je zalozeno na tom,aby clovek byl hodne mezilidmi,kde je nejvetsi sance se spratelit.Ja,jako kuchar jsem pracoval v mnoha restauracich a jidelnach a tak ,jsem mel a mam mnoho pratel,protoze se to samo naskytovalo,ten velky pruplav lidi.Proto bych vam doporucil,aby jste si zvolila neco podobneho,dle vaseho gusta,kde prijdete do styku, s vetsim poctem lidi,jelikoz se vsemy se pratelit nelze a kazdy vam taky nesedne na gusto,ale mate moznost vyberu a jeste jednu vec vam mohu doporucit,vyberte si jednu osobu ,s kterou pote muzete sdilet vse,protoze vlstne tech ,, pseudopratel,, se naskytne mnoho a to jen proto,aby cosi ziskali.Jak tedy rikam,je potreba se nachazet v prostoru,kde prijdete do styku ,s hodne lidmi,zkuste treba,nejaky kurz cviceni,tam chodi hodne zen, zrovna ve stejne pozici,kdy vlastne jde o pohybovy relax a take si tam popovidaji.Hodne stesti vam preju a hezkou naladu,ja si na dobrou naladu uvarim horkou cokoladu,zkuste to, je to prima.

Nuk nuk

Věřte mi, že Vaši situaci si umím docela dobře představit.
Sama jsem totiž takový trochu uzavřenější typ. Nemohu říci, že bych neměla žádné přátele, ale nemám jich mnoho. Navíc pocházím z Prahy, ale už nějkou dobu žiji na malém městě… Drtivá většina mých řátel žije v Praze ne-li ještě dál. Mám dvouletého synka a čekáme druhé mimčo. Řidičský průkaz také nemám a navíc má naše městečko velmi špatné spojení absolutně kamkoliv. Znám to tedy velmi důvěrně.
Na druhou stranu věřím, že jistě máte alspoň někde nějakou dobrou kamarádku. Zkuste s ní udržovat kontakt co nejintenzivněji to jde. I kdybyste se neměly nějak často vídat, zkuste si alespoň telefonovat. Zkuste nějakou službu jako je Facebook nebo Twitter. Nemusí v nich člověk hned prolézt každou skupinu a aplikaci, jde v nich především o komunikaci s lidmi, které znáte. Nám introvertům beytak jde psaná komunikace lépe než ta ústní.
Zkuste si na internetu najít nějakou diskusi nebo forum pro maminky. Tam najdete jistě partu holek, které mají podobné starosti, jako Vy.

lorja

Mám dobré zkušenosti z internetovým portálem vaše děti./ www.vasedeti.cz / Předávají si tam své poznatky maminky různého věku.Je možné,že se vám podaří najít si tam kamarádku.

katany007

Tak to znám. bydlel jsem také na vesnici a pokud jsem nezašel mezi hasiče, tak jsem také neměl žádné kamarádi. V hospodě každý si se mnou pokecal, jen když jsem měl peníze a platil jim účet, takže jsem svého času mněl hodně kamarádů, pokud jsem platil.Ale jsou i na netu třeba xchat, kde jsem si vždy pokecal a dokonce našel i přítelkyni, nebo třeba badoo. Nebo můžeš mě kontaktovat na katany007@seznam.cz

johny.bello

Já taky nemám zrovna moc přátel, jsou to především kamarádi ze školy ale s těma se nevídám, maximálně si s nima píšu přes spolužáky či Facebook. A když na to příjde měla jsem stejný problém, bydlela jsem na vesnici kde jsem nikoho neznala(teď ostatně taky). Pak jsem začala chodit na chat Tehule a maminy(v době kdy jsem otěhotněla), našla jsem tam pár holčin s podobným termínem jako jsem měla já. Sice jsem je neviděla ale dost mi pomáhá že si s nima můžu alespoň přes internet popovídat o maminkovských starostech které mě třeba zrovna trápí. Ono je dobré se vypovídat, pokud bych narazila na někoho kdo by bydlel poblíž určitě bych se i sešla s některou z nich, většinou jsou ale z daleka.

Vlasta Andy

Toto téma i mě oslovilo,i já se tak často cítím jako kdybych byla vzduch a lidé mě jako nevidí nebo spíš nechtějí vidět.Taky si často kladu otázku kde je chyba,že se člověk tak cítí sám.Kdyby náhodou se v tom někdo viděl a byl by z Východních čech z okolí Rychnovska tak bych se ráda seznámila se ženou -dívkou která se cítí také sama.Empatický,po­zitivní povaha,vděčný a umí respektovat jeden druhého.Napište mi sms. 731 061 311.Hes­lo „Andy“