Co mohl zpusobit prasknuty drázkovy remen, kdyz auto nejde po jeho vymene nastartovat?

Ahoj, praskl drazkovy remen (byl uz stary) u VW Golf benzin 1.4 16V 2000, po jeho vymene. auto stale nejde nastartovat Altik toci baterka je mozn atrochu slabsi jelikoz jsem dlouho dobu stal na vystraznych ale ani pres kabel se nepovedlo nastartovat. Kdyz si prectu chyby pres vag.com 00515 - Halluv snimac (G40) 30-10 - preruseni n.zkrat na plus - Sporadicky. Najde se tu nekdo kdo by mi to nejak vysvetlil k cemu asi doslo aco me ceka? Děkuji

Odpovědi:

mě osobně jednou přetržený klíňák ohnul držák kladky a namotal se tak, že to nešlo jen tak vyndat. když jsem ho dostal ven, tak jsem čuměl, jak byl dlouhý, to kvůli klimatizaci. neurvalo to někde nějaký kabel?

Bronzový

U některých motorů může přetržený řemen pohonu pomocných zařízení (onen drážkový,někdo nazývá klínový...) spadnout pod rozvodový a je vymalováno.ale zřejmě je vadné Hallovo čidlo-snímač polohy klikové hřídel a pak nedává správně pokyny ŘJ a ta neřídí motor!!Zkus nové nebo si od známého toto půjčit na zkoušku.Ještě dotaz-ty nemáš v autě starter ale jen altik?

Stříbrný

drážkový tudíž rozvodový nebo klíňák. To je velký rozdíl tak který, drážkový se říká rozvoďáku.

Pokud rozvo´dák dokáže to zkurvit polovinu motoru.

Diskuze k otázce

Pajinuk

Honzo, odky je drazkovej remen rozvodovy? Klinovy dneska uz vetsinou drazkovy remen je remen ktery je u alternatoru vodni pumpy a u aut ktere maji klimatizaci tak i klimy. Hosi auto jsem odvezl do garaze a cekam az se mi ozve mechanik co se stalo a co praskly remen napachal zatim mam v sasobe dve mozne poruchy doufam ze to bude jedna znich na jine se mi nechce ani pomyslet . :(

Pajinuk

To si nemyslím nic jsem nenašel ale tak nejsem mechanik :(. mohl jsem něco přehlédnout.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 574
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.