aramah

Prasknul mi venkovní teploměr věříte tomu?

Já myslela že se to nemůže stát,
rtuť nebo co tam dávají byla nadoraz a pak škub a bylo to..
Nejde o teploměr ale co kdybych čučela z okna?
Takže je víc než čtyřicet stupňů jak je u vás?
Dala jsem to do zábavy, no, snad je to i trošku úsměvné 🙂

Nejlepší odpověď
www

Možné to je, poněvadž teploměry mají různý rozsah a pokud se ten horní překročí (třeba na slunci), praskne. Medium uvnitř se již nemůže zkrátka kam dále rozpínat.
Pokud bys byla poblíž, maximálně uslyšíš zvuk prasknutí a nijak zvlášť tě to neohrozí. I kdyby byla uvnitř rtuť. Není to totiž žádná exloze, jen v nejslabší části praskne sklo a většinou obarvený líh tě snad maximálně nějakou kapičkou ušpiní 😁.

Další odpovědi
Drap

Je to možné,teploměry bývají plněny nejen rtutí, ale i jinými médii. Podle toho, čím je teploměr naplněn , je schopen měřit určitý teplotní rozsah. Pokud se tato míra překročí, tak praskne.

hanulka11

Jelikož máme okna na jih, teploměr je na úplném konci, tak uvidím zda přežije dnešek
doma mám 28 st

Andělé

Ahoj milá Aramah.:-)
Mám teploměr do 50°C a na slunci se mi dnes vyšplhal k 49°C…pouhý jeden stupínek a nejspíš by mi rovněž prasknul.:-)
Už jde na něj stín,tak klesá a klesá…:-)

tom004

Jestli jsi ho měla na slunci,tak by spíše byl zázrak,kdyby „přežil“. U nás doma máme příjemných 22°C, venku,ve stínu,32,8°C. Takže „doma je doma“. Větřní JČ.

Damiana

Jsem sice zatím ještě v klimatizované místnosti, mám tu příjemných 18 °C
ale za chvíli jdu ven, tak se mám na co těšit. Btw, vidím zplavené kolegy, kteří přijeli z natáčení exteriérů, a vypadají také dost „popraskaně“ – i bez teploměru je na nich vidět, že je venku výheň pekelná. No díky, pěkně jsi to vymalovala, mám se na co těšit…:-)

suaeda

U nás po páté odpolení je na teploměru na severní straně 37°. Teploměr zatím drží. Teplo mám rád, ale čeho je moc toho je moc.
Odpoledne jsem jel z práce na motorce, ale příjemné osvěžení se tentokrát nekonalo. Připadal jsem si, jako kdybych se fenoval horkým vzduchem.

huxa

a já si myslel, že u nás je horko :D máme na slunci 40stupňů, doma nějakých 26,7 :) to jsem rád… teď jsem byl hodinu venku na kole, nechoďte nikdo ven, jeslti nemusíte :D

led

Ad Damiana, a to im tam ešte prikurujú lampičkami?
Asi aby im nebola zima, snáď nenakrúcajú zimné scény :) Brrrr

Damiana

Mám za to, že lampiček nebylo třeba, spíš vypadali na nějaké ty lampy…:-)

led

Vonkajšiu teplotu nemôžte predsa merať položením lekárskeho teplomeru na rozpálenú stenu bez zatienenia. Tam vám určite nameria okolo 50°C a na to nie je stavaný. :)
Aj keď meriate v tieni v hlbinách veľkomesta rozpálené ulice (vozovka a múry domov) len prispivajú k vyššej teplote než vo voľnom priestore.

hanulka11

aramah píše..... prasknul mi venkovní teploměr a ne lékařský

led

Pripomienku beriem, všimla som si.
…ale berte to s nadhľadom, boli by ste prekvapená, čím všetkým ľudia merajú teplotu v týchto horúčavách. Len pozrite okolo seba :)

PS.
ortuť v teplomere nie je už zakázaná?