praská venkovní omítka. Jak odststanit pukliny?

Nejlepší odpověď
mosoj

Mám totéž na všech zdích. Připravuji zastěrkování perlinky a natažení nové tenkovrstvé omítky.

Další odpovědi
tom004

Protože nepíšete nic bližšího,hlou­bka,šířka,dél­ka ap. prasklin,není úplně jednoduché odpovědět.Pokud jsou praskliny pouze povrchové(prasklá jenom omítka),většinou stačí opravu provést nějakým akrylátovým tmelem(po zaschnutí je stále pružný).Při větších a delších prasklinách lze odstranit omítku(aspoň štuk),nanést nový a do ještě čerstvého natáhnout silonové síto (používá se při práci se sádrokartonem), a začistit(tzv.: zafilcovat).Pokud jsou praskliny i ve zdivu je lepší se poradit o dalším postupu s odborníkem.

Michálek1245

Z toho vašeho popisu těžko něco soudit. Nám to popraskalo v důsledku malé vrstvy lepidla a fasády a tím, že jsme to nenechali pořádně vytvrdnout. Takže jsme pak předělávali. Ale vlastně to zase tak moc nevadilo, protože jsme alespoň dali instalační krabice pod omítku od https://www.kaiser-krabice.cz/ka­tegorie/insta­lacni-krabice/pod-omitku/ a tím jsme si rozvedli elektřinu po zahradě. 😉