dudu

Praktikujeme na těchto stránkách občas hon na čarodějnice?

Právě vědomě šlapu do vosího hnízda, protože chci kritizovat všechny, kteří příliš často šmahem odsuzují mazání otázek. K tomuto počinu jsou přece jasně stanovena pravidla a podat návrh na storno, v podstatě kterékoliv otázky, má pouze skupina lidí, která legálně a díky našim bodům dosáhla jasně dané pozice.
A pak, závěrečný verdikt je stejně vyhrazen adminům.
Už jednou jsem zde konstatoval, že se zdejší komunita skládá z diametrálně rozdílných osobností lišících se věkem, názory i intelektem a proto by nebyla naprosto logická předem daná shoda a jednotnost názorů. Většinově jsme hlasovávali za minulého režimu. Přiznávám bez mučení, že také já práva podat návrh na výmaz otázky občas využívám. Naposledy jsem např. vytipoval smazat otázku vztahující se na podmínky vstupu do zbraní SS.
Doplňuji:
Milý mladý kolego. Naprosto chápu Tvůj zájem o informace. Zkus prosím pochopit, že jsem prostě jen využil svého postavení na těchto stránkách a třeba i podvědomě reagoval na skutečnost, že otec téměř zhebnul v koncentráku a já měl možnost prožít celé spektrum tzv. komunistických výdobytků. Neověřoval jsem si výsledek svého návrhu, ale správce těchto stránek s ním asi souhlasil a předmětnou otázku definitivně smazal. Pokud Tě zajímají prakticky nacistických a komunistických režimů, určitě si nalezneš jiný ten „echt techt zdroj informací“.

Nejlepší odpověď
annas

Je zbytečné vkládat dotazy typu, kdo mou otázku vymazal, a neuvést její znění.. , Navíc když se ptám, stejně se odpověď nedovím. Otázka bez odpovědi, jak píše dudu, rozhodnou admini. .Několikrát se stalo, že admini otázku vrátili zpět. Vím o několika případech.

Utkvělo mě v paměti, když napsala ttazatelka¨Petra09, proč její 2 otázky zmizely, že jje nepovažuje za závadné, Nakonec vyšlo najevo, že šlo o jednu otázku rasistickou a druhá byla sexuální anketa. Odpovídající reagovali, že je třeba všechny „mazače“ ukamenovat atd. Určitě takových případů je víc. Nejhorší je ale úmyslné mazání otázek s jistým záměrem…

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/taky-vam-mazou-otazky-i-presto-ze-nejsou-nijak-pohorsujici-nebo-vulgarni#discussion
Doplňuji:
Navíc, když se ptám… utkvělo mi…

Další odpovědi
Andělé

K mazání otázek se vyjádřím takto:
Nikdy jsem tu nikomu nic nesmazala,nemám potřebu stále někoho „hodnotit“.
Ale nechápu tu někoho,kdo smaže otázky s odůvodněním porušení kodexu,ale sám ho neustále porušuje.Jemu by se tedy rovněž měly mazat pro jeho porušující odpovědi.Pokud chceme bojovat za spravedlnost,tak pro všechny.

led

Priznať sa k honu na čarodejnice sa prirodzene nechce nikto. Nikoho ani nebudem za to obviňovať. Len nedávno tu bolo odsudzujúco až urážlivo preberaný návrat Annas, prípadne kritické pripomienky Dr.Axla a priame menovanie niektorých užívateľov z vymazávania /bez dôkazov/ . To nebol hon na čarodejnice v doslovnom význame? Veľmi mi to pripomínalo Mac Cartizmus.

Ohľadne vymazávania otázok:
V poslednom čase sa tu vyrojilo množstvo nevhodných otázok – nelegálne sťahovanie softwaru, filmov…,propagácia fašizmu či iných zákonom zakázaných …izmov. V takom prípade súhlasím s vymazaním otázky/odpovede -škoda že mi to vymazávanie nefunguje, neviem prečo-
Súhlasím s Annas „Je zbytečné vkládat dotazy typu, kdo mou otázku vymazal, a neuvést její znění..“, prosím, uveďte znenie zmazanej otázky

anonym

Občas? Neustále!
Nicméně, třeba dotaz na podmínky vstupu do řad SS mi připadly vcelku zajímavé a nějak mě nepobuřovali, by mne zajímalo, jestli by zde zůstal dotaz o podmínkách vstupu do KSČ?

anonym

Hon na čarodějnice v pravém smyslu slova tady existuje. Je zvláštní, že adminy ohodnocena jako nezávadná otázka a vrácená tudíž zpět, je někým opětovně smazána. Co je to jiného než zlovůle osoby, která je se svým úsudkem zřejmě totálně mimo? Nebo případně skupiny osob neschopných vnímat čtený text?
Klubru má pravdu. Otázky o SS jsem četla a závadné mi v ničem nepřipadly. Nepobuřovaly, ale vracely se k historii, o níž spousta lidí už dnes ví jen málo. Zvykli jsme si hodnotit události minulosti jako negativní. Ne vše z minulosti ale negativní bylo. Kdyby jsme jako národ dokázali dedukovat a z každé situace se poučit a ne vždy vše (i to funkční) zadupat do země a začít od nuly, pak by tato země byla podstatně dále.
Takhle to funguje i na odpovědích. Pokaždé je zle, když má navrch malost, ublíženost, pocit křivdy, který ve skutečnosti vnímá pouze sebestředný člověk.
Pomůže říct, že člověk se může nad takovým jednáním povznést a jít dál? A co ti ostatní, co v takových případech mlčí? S čím to vlastně v tom okamžiku souhlasí?
No, přece s tím, co se tady děje. Tak proč se teď ptáš? Víš dobře, že tak to tady funguje, jako ostatně v celé naší draze milované republice.
Hon na čarodějnice se pokaždé týká stejného problému – zlikvidovat toho, kdo nějakým způsobem na sebe upozorní, touhou nenechat se přeskočit, neschopností přiznat, že někdo jiný může mít lepší a podrobnější znalosti. A zase jsme u toho – nízkost, podlost, neférovost – jenom snaha prosadit vlastní já za jakoukoliv cenu.
A kliknout pod otázku nebo odpověď je přece tak lákavé a jednoduché, viď?
Doplňuji:
Omlouvám se za to kdyby jsme, ale tady mi to nějak dávalo víc smysl.
Dudu, chápu Tvé osobní pocity. Nejsem ani přívržencem neonacistů ani jiných extrémních skupin. Chce to jen trochu objektivity. Za komunistů nebylo vše jen špatné. Právo na práci měl každý a každý, kdo pracovat chtěl, práci sehnal. Tato tehdy Ústavou daná jistota dnes hodně lidem schází. Mně dědečka do vězení zavřeli komunisti, ven se z něj dostal s podlomeným zdravím za německé okupace, tedy díky Němcům, kteří na Volyni rozstříleli vězení. Zavřeli ho, protože byl „kulak“.
Nejsem zastáncem žádného násilí, tím méně válek, koncentráků a podobných zvěrstev. Jen tím chci říct, že na organizaci, kterou Němci měli zřejmě hodně dobrou a důslednou, byly i věci, které je dobré vědět. O komunistech se dnes mluví jako o něčem zcela zavrženíhodném, ale ne všechno bylo špatné. Stejně tak jako ne všechno je dobré dnes. I tady to chce trochu více zvažovat a nedívat se na věci jenom z jednoho úhlu pohledu. Nacizmus tu nikdo nepropagoval. A věř tomu, že bych byla první, kdo by na takovou otázku reagoval.

zzzzz

Pokud otázka obsahuje sprosté slova, nebo navádí ke spáchání tr. činu, pak souhlasím, aby byla smazána. Já tu otázku o SS nečetla a proto, nejsem schopna posoudit, zda měla být smazána. Ovšem zarazilo mě smazání otázek od fcoopa. Ty byly smazány proč? Nic sprostého ani nezákonného jsem v nich nenašla. Celé mi to přijde jako takové dědictví po minulém režimu. Pokud se mi něco nelíbí, tak honem smazat, aby se ani ostatní o tom nemohli bavit. Tak kde jsou demokratické hodnoty? Kde je svoboda slova? Kdyby všichni zlatí a stříbrní začali mazat, to co se jim nelíbí, tak by jsme neměli na co odpovídat

Michal Kole

Už jsem jednou navrhoval, aby platilo pravidlo 3. To znamená, že by měli 3 lidi hlasovat, zda je otázka „vhodná ke smazání“, ale system by měl vyhodnotit, aby byli zastoupeny více odlišných lidí.

Já jsem mladý je mi skoro 30. Dr. Axl je asi v důchodu nebo před důchodem a má minimálně o 30 let víc má více životních zkušeností a měl by mít „vyspělejší“ názory než já. Se mnou možná ještě mlátí puberta.

Mapel

Nedá mi, abych se také nepřipojil.

Moje odpověď
To je otázka do pranice, zda se ve škole vůbec něco učí. Ve velice vzdálené souvislosti můžeme hovořit o polovodičích s příměsi akceptorů a donorů (omlouvám se znalcům za tento příměr).

byla smazána administrátorem z důvodu: Nevhodný obsah (porušení kodexu – např. vulgarity, urážky apod.)

A vyjádření adminů:
Vaše odpověď byla smazána po nahlášení autorem otázky, neboť se ho
nejspíše dotkla. Pro jeho klid bylo smazání provedeno, nehledejte za tím
nic jiného.

Tak toto je hon na čarodějnice, ale zbytečně to neroztahuju. Prostě to školák neunesl.

Co se týče jednotek SS není možné jednoznačně odsoudit. V Soběslavi je pamětní deska učitelů, kteří byli zastřeleni v Táboře pro udání od školníka, který byl udavačem gestapa. Proč bych nemohl právo pátrat po historii, kdo vlastně byli ti co tu páchali zvěrstva. Z historie si máme vzít ponaučení a pokud zakážeme se s ní seznamovat nebudeme se umět bránit proti zvěrstvům co zde byla. Ani nemusím znát program Neonacistů, abych je odsoudil. Znám historii. Možná otázka mohla být zvolena jináč. Nečetl jsem jí.

Drap

Musím víceméně s Dudu souhlasit. Je dobře, že je možnost mazat otázku. Bohužel se to dost často, alespoň podle mne i zneužívá. Nesouhlasím s tím, že poslední slovo má admin. Pokud označím otázku na smazání, tak okamžitě zmizí. Neznám ani jeden případ, že by se otázka vrátila zpět. Takže konečné rozhodnutí admina je víceméně jen technická záležitost.
Sám jsem smazal taky několik málo otázek, ale vždy jsem se k tomu veřejně přiznal. Myslím že neni nic obtížného sdělit : Ano smazal jsem já z těch a z těch důvodů.

annas

Ad Drap, osobně vím o několika otázkách i odpovědích, které admini vrátili zpět. Záleží zřejmě na tom, kdo má službu.

annas

Led, děkuji za Vaše slova . Těší mě, že si rovněž uvědomujete opakující se osočování mé osoby, neobjektivní nařčení atd. Ještě jednou díky.

dudu

Paní „ocko“ to napsala hezky a jak se říká od podlahy. Připomenula téměř všechny špatné vlastnosti od sebestřednosti, zlovůle až po neschopnost umět číst a pochopit psaný text.
S velkou úlevou jsem přijal doplnění původního názoru, protože jinak bych si snad její osobnosti přestal vážit.
Přece mi však stále upírá jedno ze základních práv a sice možnost vyslovit svobodně svůj názor, svoje pocity a důvody svého činění zde upřímně prezentovat. Nemám ani náhodou pocit, že jsem jednal nedůstojně a za svým názorem si stojím. Odmítám opět a opakovaně „hýkat“ ze stádem i za cenu, že zde snad budu vystaven nepříjemným verbálním útokům a prohlášen za vyvrhele těchto stránek.