emm.kate

PRAGUE PRIDE – Byli jste v průvodu ? Jaké máte dojmy? Nebo jste proti takovýmto akcím? Co konkrétně Vám na nich vadí ?

Doplňuji:
teda, divím se, že nikdo zatím nevyužil kolonku – zúčatnil/a jsem se :)

já tam byla, musím říct, že atmosféra úžasná, cestou pár odpůrců, ale žádná výraznější nepříjemnost, která by stála za povšimnutí:)
ale dost mi vadil ten svinčík kolem, jako by po sobě lidi neuměli uklidit:/

Nejlepší odpověď
led

Jiná odpověď

Doplňuji:
Podľa mňa sa na tomto probléme priživuje veľa ľudí, hlavne politikov a predstaviteľov rôznych názorových skupín a média majú o čom podávať svojim spôsobom skreslené spravodajstvo.
Aj samotné akcie sú vlastne určitým spôsobom boja o zviditeľnenie tohto problému, pred ktorým si ľudia odchovaní stáročiami tradičných cirkevných dogiem (pravidiel a zákonov) zatvárajú oči a uši.
Prečo v staroveku a v krajinách s nekresťanskou kultúrou bol a je prirodzený aj tento spôsob života?

Další odpovědi
manon

Jsem proti průvodu, s homosexuály problém nemám

Doplňuji:
Nechápu k čemu má být tato vyzývavá prezentace sexuálních návyků dobrá. Já taky nechodím do ulic s tím, že si myslím, že nejlepší sex je mezi mužem a ženou a že jsem pro klasický model rodiny s rovnoprávným postavením partnerů a vzájemnou úctou. Asi brzy vyrazím, nějak se to dostává do úzadí :)

anonym

Jiná odpověď

Doplňuji:
Jsem dost tolerantní pokud se nejedná o akci, která nakonec skončí masakrem a nebo má za cíl ublížit.

anonym

Jsem proti průvodu, s homosexuály problém nemám

Doplňuji:
Nemám s nimi žádný problém, dokud si to nechávají do soukromí. Ale nevím, co chtěli dokázat tím průvodem? Příště by mohli zorganizovat průvod menšin koprofilů a zoofilů. Pěkně by se nám to tam na Václaváku sešlo s hnědými šátečky a zvířátky :)

Sůwa

Jsem proti průvodu, s homosexuály problém nemám

Lakeysha

Jiná odpověď

Krucinál, uplně jsem na Pride zapomněla. Krucinál. Chtěla jsem jít…

WeeBear

Jiná odpověď

Chtěla jsem jet, bohužel jsem nevyšla s financemi a Prahu nemám zrovna blízko. Každopádně LGBT kamarádi jeli a vypadají dost spokojeně, jen zmiňovali dost demonstrantů proti homosexuálům. Každopádně doufám, že příští rok už mi to vyjde!

Technická http://www.no­vinky.cz/doma­ci/276356-proti-pochodu-homosexualu-vystoupil-klausuv-vicekancler-hajek.html .. Neměl by si každý jet své blues?

ten který je

Jsem proti průvodu, s homosexuály problém nemám

Stydím se za pražského primátora.

mojitek

Jsem proti homosexualitě

Doplňuji:
co tím průvodem chtěli dokázat?Táta jel dopo metrem a říkal že „je to tam samej buzík ,že se tam olizovali a že mu z toho nebylo nejlíp“ . Upřímně řečeno,občas to taky nechtěně zahlídnu ,a je mi z toho dost šoufl. Bude li mě někdo chtít odsoudit ,tak vězte,že žaludku neporučíš…

dudu

Jsem proti průvodu, s homosexuály problém nemám

Jsem proti průvodu, s homosexuály problém nemám

Elk

Jsem proti průvodu, s homosexuály problém nemám

alenad

Jiná odpověď

Doplňuji:
Neúčastnila jsem se průvodu , jen z toho důvodu , že bydlím na opačném konci republiky , podívat a podpořit spoluobčany bych rozhodně šla !
A jen nechápu , proč jsou někteří puritáni proti průvodu – no a co ! Jiní taky pořádají průvody a někteří se zviditelnují i horšími věcmi a nikdo neremcá .D

RedC22

Tyto ,,akce" jdou mimo mě, nezajímám se o ně

terry

Tyto ,,akce" jdou mimo mě, nezajímám se o ně

Doplňuji:
Necítím potřebu jet desítky km na podobnou akci.

Nykki

Jiná odpověď

Doplňuji:
Já tam nebyla,ani mi tyhle akce vůbec nevadí,ba naopak líbí se mi když lidé prosazují své zájmy výš do společnosti… Kdybych mohla byla bych tam hned,abych tyto lidi podpořila,konec­konců komu to ublíží. Jestli chceme soudit druhé,nejdříve bychom se měli podívat do zrcadla a začít s tou osobou,jež uvidíme.

quentos

Tyto ,,akce" jdou mimo mě, nezajímám se o ně

ať si dělaj, co chtěj…

Lukasy

Tyto ,,akce" jdou mimo mě, nezajímám se o ně

Doplňuji:
Nechodim na žadne takove akce a myslim že stejně nějak exra vliv to nemá, ale jinak proti homosexualum vubec nic nemám jsou to uplně stejni lidi jako heterosexualove nevidim mezi dimi rozdil.

Kohut57

Jsem proti homosexualitě

Doplňuji:
Za minulého režimu mi nevadili, stejně jako mi nevadili židi, nebo cikáni. Je to asi tím, že je komunisti uměli udržet na uzdě a nenechali je prudit. Teď je to neúnosné se všemi třemi skupinami, a tak si také myslím, že je to voda na mlýn asiatům a arabům. Jsme tu prostě hrozní blbci, když si neumíme udržet rozumnou vládu morálky nad úchyly všeho druhu. Historie se opakuje, pád Říma/ pád Evropy/ . Sodoma Gomora – úchylná EU.

Poklička

Tyto ,,akce" jdou mimo mě, nezajímám se o ně

led

Zjavne ste mnohí nepochopili, že homosexualita nie je výmysel človeka, ale je aj medzi zvieratmi – stačí, keď pozorujete na sídliskách snahy psov o styk – aj keď výraz hovorí o človeku (homo). Tento jav sprevádza človeka v celej jeho histórii. V každej dobe a zriadení sa to bralo rôzne. Dnes naozaj sa zvyšuje počet rôzne orientovaných, ale nemožno to kvalifikovať ako chorobu, úchylku, alebo dokonca zločin. To tu už bolo. Ale skúste si najprv pozrieť, prečo je to tak. Začnite ďaleko v hlbokom praveku pri životných podmienkach vtedajších ľudí. Postupne sledujte vývoj človeka a jeho sexuality v historických obdobiach. Vo väčšine prípadov je to, keď sa rozum nezlučuje s fyzickým zjavom (rozum v zlom tele). Množstvo depresií, či násilných úmrtí týchto ľudí, pochádza práve z nepochopenia spoločnosti ich problémov.
Iné je zneužívanie tohto problému médiami, politkmi a rôznych psychických príživníkov. Aj tieto pochody sú vlastne vyvolávané a zneužívané práve tymito „imitáciami rozumných ľudí“ (média, politci), vraj v záujme spoločnosti.

anonym

Tak sami pocházíme ze zvířat, tak je u lidí homosexualita normální a navíc si ji člověk dobrovolně nevybírá.

anonym

Nechápu jak v dnešní osvícené době může někdo z místních respondentů nazvat sexuální orientaci „sexuálním návykem“.To vyznívá jako by se tomu dalo odvyknout jako kouření, alkoholu nebo gamblerství? Pan poslanec MUDr. Rakús se nechal slyšet,že homosexualita je z 54% léčitelná…možná vymýtáním ďábla,což? A ne, homosexualita opravdu není nakažlivá.Kdysi se „převáděli“ leváci a před několika dny měli svůj mezinárodní svátek.Doba pokročila. @Kohut57: Ano,za komunistů byl jiný přístup k menšinám (i k vozíčkářům a vůbec tělesně postiženým) ale dnes si může kdekdo třeba pochodovat aby projevil svůj názor,sympatie nebo prostě jen tak, aniž by byla vodní děla v akci. Mimopražských se dnešní akce téměř netýkala,místní to jednou za rok přežijí a já vyrazím pochodovat až bude něco za práva zvířat…třeba.

Kohut57

Problém je, že se šíří jako mor. Nejsou to žádná 4%, ale 14%. pak to není genetika, ale nákaza. Není to pak odlišnost, ale dekadentní zvrhlost. Nebojují za svobodu, ale ovládnutí společnosti. Už jim patří media, mobilní operátoři, vláda, hrad,mnohá ministerstva,apod. A protěžují sobě rovné, takže žádná svoboda. Je to jako s židy a cikány, dostanou moc a válcují. Je to novodobý mor, nebo vlastně ne, historie se opakuje.

anonym

A nebo jsou homosexuálové i hrdiny.
http://www.national-geographic.cz/de­tail/jak-homosexualove-zachranili-zapadni-civilizaci-27218/

Kohut57

Už se těším až nás budou vojensky chránit samý hošové. Konečně ve státech už to mají povolené a mariňáci byli také většinou teplí. Akorát, že to tentokrát vyhraje asi ta Persie. Trochu jsme zamrzli v té Spartě a zaspali vývoj. No nic růžová smrt je sladší.

led

Ďakujem za odkaz, potvrdzuje moje hore uvedené tvrdenie

Kohut57

A tak hurá do středověku. Také děkuji za odkaz a rovněž potvrzení mé teze.

anonym

Tvoje nenávist a strach se nazývá xenofobie.A je mnohem nebezpečnější než prosazování zájmů okrajových nebo menšinových skupin občanů.

Kohut57

Nemůžu si pomoci, ale souhlasím s Rusy. Tam se s nimi nemazlí ani s jinou anarchií. Jako nyní s těmi " zpěvačkami". Vědí proč je třeba mít zásady. Chaos není svoboda, ale daleko větší bezpráví, války a bída. Tam chcete směřovat ? Lůza musí znát hranice, kam až může.

Sůwa

Váš názor mne hodně překvapil, jen doufám, že je ojedinělý. Když se někdo narodí jako žid, cikán, nebo s odlišnou sexuální orientací, moc proti tomu dělat nemůže. Věřím, že historie se opakovat nebude a žádný další Adolf se k moci nedostane. Akce jako Prague Pride neuznávám, ale nikomu bych právo na ně neupírala.

anonym

@Sůwa:Plně souhlasím s tvým názorem. Ono se oprávněně tvrdí,že ten kdo není vyrovnaný se svým původem nebo sexuální orientací,ten většinou bývá papežštější než papež a bývá velkým bojovníkem proti skutečnosti,do které se narodil¨,ale nelze jí změnit.V politice je jistě zářným příkladem dr.Rath,který plamenně bojoval proti korupci aby zakryl vlastní korupční jednání.:D

Kohut57

Vidíte a mě je zrovna Rath ze všech těch pablbů v politice nejsympatičtější. Dost mu fandím, aby se z toho dostal. Za katr patří jiní. To je ta mediální masáž . A kdo ji řídí? A jsme u toho .

manon

Drobná připomínka: Za nás se se sexuální orientací neexperimentovalo. Určitě existovali homosexuálové, ale holky se nelíbaly spolu na diskotékách pro větší sexuální výzvu vůči zírajícím klukům a slavní herci se tajili s tím, že když už roupama nevědeli co dělat, vyzkoušeli i jiné pohlaví a pak po roce dvou experimentů si vybrali. Jen část jsou „pravověrní“. Část z nich zakotví za pár let jinde.

mojitek

PS: ten svinčík jsem taky viděl,fakt humus