Praděd žijící společně s rodiči mé ženypodepsal tchánovým jménem,že opustí společné domovní prostory.Je podpis platný?

Můžou tchán s tchýní využívat společné prostory v domě,přestože si nezakoupili byt do os.vlastnictví?Není vymámení cizího podpisu z nemocného a staréhopradědy přinejmenším přestupek?

Nejlepší odpověď
standa

Pokud mám posuzovat protiprávnost zmiňovaného „vymámení cizího podpisu“, tak není co řešit, protože se jednoznačně jedná o nezákonnou záležitost. A ani neřeším případnou složitost získávání důkazů*), které musí obhají spravedlnost.

*) pro svá tvrzení musíte mít nezvratné důkazy, nejlépe svědectví osob, které potvrdí, že podpisy jsou falešné

Jiné téma je za jakých PODMÍNEK lze (ne)užívat společné prostory v domě…, protože právo užívat tyto prostory není vůbec vázáno k vlastnictví bytových jednotek v daném domě se nacházející.

Společné prostory v domě mohou být užívány všemi legitimně bydlícími v domě, ať již se jedná o vlastníky, nebo nájemce nebo rodinné příslušníky vlastníků či nájemců.