trpisak

Pracuji za fixní mzdu 9000 Kč hrubého. Fond pracovni doby mam 40 hodin tydne. Je spravna mzda i po odpracovaných 180 hod

Nejlepší odpověď
Lamalam

Co to znamená fixní mzda? Já tomu rozumím tak, že jde o pevnou sumu, která se vyplácí bez ohledu na odpracované hodiny.

Další odpovědi
ivzez

Zákoník práce žádný „fond pracovní doby“ nezná,
jde jenom o pracovní pomůcku zaměstnavatele.

Závazná je týdenní pracovní doba tak, jak ji stanoví
zákoník práce (pro jednosměnný provoz jde o 40 hodin týdně).

Pracujete-li za „fixní“ mzdu, obdržíte ji každý měsíc
bez ohledu na počet odpracovaných ho­din.

Pokud byste ale pracoval přesčas, budete mít
nárok na vyplacení mzdy za přesčasové hodiny
plus na příplatek za přesčas.

Takže záleží na tom, co vše v těch 180 hodinách je.

střevo

Je správná. Dostaneš jen tolik, kkolik si zasloužíš. Co bys ještě chtěl? Na cikána je to dost.

mosoj

Záleží jak to máš napsané v pracovní smlouvě.

Je mnoho profesí které jsou odměňovány měsíční mzdou.
Za socialismu to byli všichni techničtí pracovníci, jakožto škůdci dělnického lidu.
Doplňuji:
Nyní jsou škůdci všichni ti co nemají alespoň mega na účtu a téměř všichni to schvalují.

anonym

pro – mosoj-
Myslím, že trochu klamete.Ano, techničtí pracovníci měli fixní mzdu, ale brali čtvrletní, pololetní prémie a premie za celý rok, takže v průměru pak měli daleko větší výplaty než dělnický lid.
A za komunistů, jestliže já, jako dělník jsem měl třináctý plat 5–6 stovek, tak techničtí pracovníci měli 1–2tisíce ( a znal jsem i člověka, který měl ve fabrice o 600 zaměstnanců 5000 třináctého platu a nebyl to ředitel!!!) , takže v průměru zase převyšovali dělnický lid.