patmull

Pracují tepny nezávisle na srdci?

Promiňte mi mou neznalost, ale když má někdo např. extratystoly tzn. dvojitý úder srdce rychle za sebou budou se takhle chovat i tepny nebo budou „pumpovat“ nezávisle na srdci?
Doplňuji:
Jinak řečeno jestli vždy tepny bijí stejně jako srdce či nikoliv.

Nejlepší odpověď
mosoj

Tepny nic nepumpují, ty pouze rozvádí okysličenou krev po těle. Pumpuje srdce ! Z toho vyplývá že když se srdce dvakrát za sebou stáhne tak také dvakrát zapumpuje.

Další odpovědi
Drap

Stejně