Mirka16

Dá se něco dělat, když mě nemocnice nechce uvolňovat na konzultace dálkového studia na vyšší zdravotnické škole?

Pracuji jako zdravotní asisten v nemocnici. Letos jsem začala studovat dálkově vyšší zdravotní. Nyní mě nechtějí pouštět z práce. Dá se něco dělat? Nebo musím školu ukončit.

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud jsi měl dohodu se zaměstnavatelem, že tě bude uvolňovat na studium, tak by tě pouštět měl. Pokud taková dohoda nebyla, tak máš smůlu. Jediné co ti zbývá, je zkusit se dohodnout.

Další odpovědi
lexx

V tom případě leda změnit zaměstnavatele, je to těžké ale on je stále ještě na koni a rozhoduje co ano či ne. Kdysi firmy měly zájem o zvyšování kvalifikace, dneska přesně naopak a to s cílem minimalizovat pla­ty…

anonym

Ukonči zaměstnanecký poměr, když ve zdravotnictví je přebytek personálu!

da ny

Nevím, co si představit pod pojmem „uvolňovat na konzultace“.
Většinou si všude zaměstnanci berou dovolenou nebo s vědomím a souhlasem nadřízeného mění služby mezi sebou, lze upravit rozpis předem na požádání a předložení rozvrhu studia.
Můžete změnit zaměstnavatele, který Vás bude ve studiu podporovat, dostanete náborový příspěvek, ubytovnu, stipendium od KÚ (odpracujete 2 – 3 roky) apod. Školu i práci budete mít v jednom místě (zkuste to např. v Karlových Varech, Praze a tam, kde je nouze o SZP).