jakub.bakta

Pracuje a bere dávky – Nahlásit policii?!

Tak jsem si právě přečetl inzerát, který mě opravdu nazdvihl ze židle. Tak já poctivě pracuji, platím daně za všechno, polovinu peněz mi bere stát. A pak se tady objeví takový člověk, který se nám doslova směje do obličeje!

http://www.bles­kovepujcky.cz/puj­cka-jsem-na-up-a-pracuji-22113/

Je na úřadu práce a pobírá sociální dávky. A zároveň pracuje! A ještě se tím chlubí na internetu. A uvádí své kompletní údaje. No nemělo by se toto někam hlásit?!

Vždyť toto už není možné, co si tady někteří lidé dovolují!
Doplňuji:
Tak to někdo nahlaste, pokud je tady ta povinnost! Protože toto rozhodně není v pořádku. A rozhodně si nemyslím, že by jen mazal med okolo pusy! Protože si každý zprostředkovatel půjček určitě ověří, že má takové příjmy minimálně na bankovním účtu.

Nejlepší odpověď
bolak

Mně to zase přijde jako nějaká bouda. Kdybych byl svině a chtěl se někomu pomstít, kdybych chtěl někomu převrátit život vzhůru nohama, poštvat na něj policajty, udělal bych to přesně takhle. Stačí zadat jeho jméno, telefon, město kde ta osoba bydlí, hodit to do éteru a ani se nemusím angažovat, protože zbytek za mě udělají „poctiví“ a spravedlnostichtiví občané.

Další odpovědi
lukas.zmizik

Mě to spíš příjde tak, že ten člověk potřebuje půjčit peníze a maže med kolem huby aby se o něm myslelo, že pracuje a že to pak má z čeho vrátit.

briketka10

takovéto on-line a kdovíjaké půjčky
ani policii zajímat nebudou, proč to
hlásit nakonec ten co si půjčí, sám
doplatí na úrocích anebo až za ním
přijdou vymahači a vyklepou z něj
duši..podle jména si myslím, že je to
nečech :D
Doplňuji:
schválně mu zkus zavolat jakože máš
ty prachy, ale kladla bych si podmínky
a hlavně dej si zkrytej mobil..

anonym

Ptáš se, nebo si děláš legraci? Chceš-li s tím něco dělat, tak to udělej sám a nehledej, za koho se schovat. Kdy ten alibismus v ČR konečně skončí? Já toho inzerenta neznám. Každopádně ale jeho podpora v nezaměstnanosti má krýt především nájem a základní potřeby (jídlo, energie apod.) Pokud dotyčnému chybí přivýdělek, tak zde neosvědčuje to, že skýtá záruku vrácení peněz.
V tomto případě je Tvou povinností nahlásit takového člověka úřadu práce. Musíš také uvést, kde si přivydělává (nebo bližší informace, že je Ti o nelegálním zaměstnání této osoby něco známo). Současně s tímto oznámením předej (pošli) úřadu i inzerát.
Proč se zde rozčiluješ, když sám s takovým podvodem nic dělat nechceš? Na to je dvojí odpověď: Buď se dál tvař, že je vše v pořádku a že o ničem nevíš (potom se tu ale nerozhořčuj nad nějakým bezprávím), nebo se zachovej v souladu se zákony republiky a podvodníka nahlas.
Máš pravdu, že takový darebák ujídá ze „společného krajíce nám všem“. Hlavně těm poctivým „troubům“, kteří by nikdy podobným způsobem svou situaci nezneužili.

Bedy

Ano, nahlašte to Policii. Každý máme tuhle občanskou povinnost.

dj.david1234

lukas.zmizik: a nebo přišel na to, jak dostat z lidí peníze… kolik lidí mu to půjčí? A kolika lidem to vrátí?

JájsemRaibek

posta@mpsv.cz
stačí odeslat hlášení a oni si to dohledají a má utrum.

jirkajirka

Ten kdo mu pujčí tak to nebude pujčka ale dar.Nikdy to z něj nedostane

Matthew

Mně se líbí věta : „Jen poctivé a ověřené nabídky bez podvodu.“ :) Mně spíše ten jeho inzerát připadá jako podvod :)

gepik

Už jsem mu požadované peníze poslal.