Pracovní úraz

Nevím, zda se to už někomu z Vás přihodilo, ale byl jsem v práci fyzicky napaden kolegou, načež sem mu to samé opětoval v domění, že na vině bude on pokud se tohle bude řešit. Nic méně utrpěl jsem pár zranění a ihned po incidentu jsem šel za závodní doktorkou nechat si ošetřit ránu a považoval jsem to za pracovní úraz. Když jsem ale došel k doktorce, ta mi ránu ošetřila a řekla, že tohle nebudou brát jako pracovní úraz, protože to bylo hrubé porušení pracovního řádu, ale mi osobně se to nějak nezdá..co to má jako společného hrubé porušení pracovního řádu a pracovní úraz? jde mě o to, že jdu na nemocenskou až od zítřejšího dne a nechci se nechat ojebat o peníze a mít nárok na 100% platu když sem se v práci zranil.Dík za odpovědi

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Dobrý den,
jen chci podotknout, že pracovní úraz je úraz, který vznikl v souvislosti s výkonem zaměstnání-práce. Jelikož jste se porval, což zcela jistě není ve vaší náplni práce, o pracovní úraz zcela jistě nepůjde.
Ano, zřejmě půjde o hrubé porušení pracovní kázně, jelikož přestože vy jste celý incident nezačal, prostě jste se porval.
Radím vám, zítra jděte za doktrokou a ukopnčete pr. neschopnost. Možná by vám v opačném případě hrozila odveta od zaměstnavatele, který by použil hrubé porušení proti vám a vyhodil vás.

Další odpovědi:

Bronzový

Pokud nesloužíte u Policie,Armády nebo nějaké ochranky,tak to asi opravdu pracovní úraz nebude.Ono třeba při lepení pytlíků,se vám asi nestane,že by vás ten pytlík praštil:-)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2413
Zlatý Drap 1486
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 490
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.