Pracovní úraz

Dobrý den, pracuji v pizzerii, stal se mi pracovní úraz(odřízla jsem si kousek ukazováku na pravé ruce). v záznamu o úrazu je psáno od majitele, že nebyly porušeny předpisy, přitom byly. (nebyla tam ta věc na dokrajování patek salámu). Bojím se, že kdyz toto podepíšu bude mi to přičteno jako VLASTNÍ zavinění a budu podle toho nějak souzena a brána u dalšího jiného zaměstnavatele. Poraďte jak dál?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

To je v pořádku, že tam máte uvedeno že nebyly porušeny předpisy, je dobře. Pokud by byly porušeny, mohlo by se to brát jako vaše nepozornost nebo že jste porušila předpis tím, že jste si nevzala právě ten konec na dokrajování.
Jinak podle nového zaměstnavatel zodpovídá za všechny vaše úrazy a je pouze na něm, aby prokázal, že to nezavinil. Dříve to bylo naopak.
co se týče souzení tak to nebude určitě a u dalšího zaměstnavatele rovněž ne.
Podle hodnocení lékaře vám poté zaměstnavatel vyplatí resp. pojišťovna odškodnění.