Avatar uživatele
chroustika

pracovní úraz

dobrý den, ctěla by jsem se zeptat jestli mohu jít marodit ze zánětem močových cest,a chřipkou a mít to jako pracovní ůraz? Dělám totiž v ochdodě s oblečenik kde majitel krámu nezajistil opravu komínu a tak se zde netopí a tím pádem je tu méně jak 12°C. Je tedy možné za takovýchto podmínek požadovat plnou náhradu mzdy a a ušlí zisk??

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Deli, Redog před 4547 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

To není pracovní úraz-to je nachlazení – po dobu opravy je nutné se dobře obléci. To prodáváte ve sklepě, že je tam 12 st??????

Je pravda, že mohl, po dobu opravy obchod uzavřít, ale on by přišel o kšeft, že jo, na to oni neberou ohled. Mám pocit, že těžko vymůžete plnou náhradu. Pokud budete marodit tak dostanete zaplacenou marodní.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Sůwa

To je skoro 100% jisté, že podobné onemocnění nelze považovat za pracovní úraz. Jsou povolání, kde prostě vyšší teplota být na pracovišti nemůže a je na zaměstnanci, aby vhodným oblečením nachlazení předešel. V obchodě třeba řezníci a jinak úplně všichni, kteří pracují venku. Je mi Vás líto, ale budete se s tím muset smířit. Možná majitel nabídne nějakou kompenzaci, třeba příspěvek na oblečení.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek