pracovní úraz

dobrý den, ctěla by jsem se zeptat jestli mohu jít marodit ze zánětem močových cest,a chřipkou a mít to jako pracovní ůraz? Dělám totiž v ochdodě s oblečenik kde majitel krámu nezajistil opravu komínu a tak se zde netopí a tím pádem je tu méně jak 12°C. Je tedy možné za takovýchto podmínek požadovat plnou náhradu mzdy a a ušlí zisk??

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

To není pracovní úraz-to je nachlazení - po dobu opravy je nutné se dobře obléci. To prodáváte ve sklepě, že je tam 12 st??????

Je pravda, že mohl, po dobu opravy obchod uzavřít, ale on by přišel o kšeft, že jo, na to oni neberou ohled. Mám pocit, že těžko vymůžete plnou náhradu. Pokud budete marodit tak dostanete zaplacenou marodní.

Další odpovědi:

Zlatý

To je skoro 100% jisté, že podobné onemocnění nelze považovat za pracovní úraz. Jsou povolání, kde prostě vyšší teplota být na pracovišti nemůže a je na zaměstnanci, aby vhodným oblečením nachlazení předešel. V obchodě třeba řezníci a jinak úplně všichni, kteří pracují venku. Je mi Vás líto, ale budete se s tím muset smířit. Možná majitel nabídne nějakou kompenzaci, třeba příspěvek na oblečení.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.