chroustika

pracovní úraz

dobrý den, ctěla by jsem se zeptat jestli mohu jít marodit ze zánětem močových cest,a chřipkou a mít to jako pracovní ůraz? Dělám totiž v ochdodě s oblečenik kde majitel krámu nezajistil opravu komínu a tak se zde netopí a tím pádem je tu méně jak 12°C. Je tedy možné za takovýchto podmínek požadovat plnou náhradu mzdy a a ušlí zisk??

Nejlepší odpověď
hanulka11

To není pracovní úraz-to je nachlazení – po dobu opravy je nutné se dobře obléci. To prodáváte ve sklepě, že je tam 12 st??????

Je pravda, že mohl, po dobu opravy obchod uzavřít, ale on by přišel o kšeft, že jo, na to oni neberou ohled. Mám pocit, že těžko vymůžete plnou náhradu. Pokud budete marodit tak dostanete zaplacenou marodní.

Další odpovědi
Sůwa

To je skoro 100% jisté, že podobné onemocnění nelze považovat za pracovní úraz. Jsou povolání, kde prostě vyšší teplota být na pracovišti nemůže a je na zaměstnanci, aby vhodným oblečením nachlazení předešel. V obchodě třeba řezníci a jinak úplně všichni, kteří pracují venku. Je mi Vás líto, ale budete se s tím muset smířit. Možná majitel nabídne nějakou kompenzaci, třeba příspěvek na oblečení.