Kamionacka09

Pracovni urad pry zene nezamestnane lidi delat na 4h dene verejne prace ale zadarmo

Je to normalni? Co si o tom myslite?
Doplňuji:
Prave ze za podporu ne.Znameho tam zenou kterej je nezamestnany 3 roky,je mu 52let a podporu uz mu davno nedavaji.

Nejlepší odpověď
anonym

Zkus trochu rozumu:

  1. Opatření bylo přijato proti zneužívání evidence u ÚP.
  2. Kdyby nebyl v evidenci, nemohli by jej posílat.
  3. Kdyý nebude v evidenci, musí si sám platit veškerá pojištění (takže to není tak úplně zadarmo).
  4. Veřejně prospěšné práce bývají i placené, záleží na dohodě s místními firmami.

A v neposlední řadě, účast podmiňuje i poskytování různých rekvalifikačních kurzů na náklady státu a zvýhodnění standardních lhůt na výši podpor s ohledem na % původního čistého výdělku. Zároveň má nárok na sociální podpory, příspěvek na bydlení atd. (Z něčeho přece jen žije, ne?)
Stále má každý možnost jít na nepopulární místa za minimální mzdu (pokladní, ostraha, stavební dělník apod.) Plno cizinců neremcá a spokojí se s dostupným.

Další odpovědi
anonym

Zadarmo? Pokud je registrovaný, tak neplatí zdravotní pojištění,ne? Používá i jíných výhod „státu“ tak proč se nemohl trochu angažovat pro obec ?

marijakes

Zadarmo ne, ale za podporu v nezaměstnanosti. Bylo by to v pořádku, kdyby to platilo pro všechny, ale zatím to platí jen pro lidi zvyklé pracovat. Snad mi rozumíte. Ti ostatní se jim pak smějí. :(
Doplňuji:
Aha, tak tedy tohle pomůže? http://aktual­ne.centrum.cz/fi­nance/prace/cla­nek.phtml?id=72­2554

anonym

neplést si veřejné prospěšné práce (stát na ně poskytuje zaměstnavatelům mzdové příspěvky) s veřejnou službou (činnost, za níž pracovníci nedostávají mzdu. Jde tedy o bezplatnou pracovní sílu pro obce. Má vliv také na výši příspěvku na živobytí u lidí, kteří ho pobírají déle než šest měsíců) http://wiki.ak­tualne.centrum­.cz/finance/ve­rejne-prospesne-prace-verejna-sluzba/

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.