panenka

Pracovní školení

Dobrý večer chtěla bych se zeptat když je práci školení tak jestli si má kámoška ty hodiny co tam trávila započítat jako normalní pracovní den bylo jí řečeno,že protože když dělá na žl jí to neproplatí.
Doplňuji:
Miroslave jak to píšeš?takže pokud si to může dát do nákladů tak by měla dostat nějaké potvrzení aby si to pak zahrnula mezi daně?a pak to účetní dala ke konci roků a ona jí to pak započítá mezi náklady? ráda bych jí pomohla ale tohle tedy nevím.

Nejlepší odpověď
standa

Vše záleží od toho, jak to má kámoška upraveno ve smlouvě, kterou nepochybně musí mít s firmou, pro kterou pracuje, uzavřenou.

Obvykle se však zmiňovaná činnost (účast na školení, byť organizované firmou) nezahrnuje mezi činnosti, které jsou předmětem smlouvy.

A nápad, že by si kámoška dala do svých nákladů cenu tohoto školení, je nejspíš nerealizovatelný, protože tuto cenu má ve svých nákladech určitě firma, která toto školení objednávala nejspíš jak pro své kmenové zaměstnance, tak možná i pro osvč, které pro firmu pracují.

Možné by to bylo, kdyby dodavatel školení (nikoli firma, pro kterou kámoška pracuje) vyhotovil pro kámošku daňový doklad o úhradě ceny školení, ale to by mohl pouze v případě, že by si toto školení zaplatila kámoška ze svého, což se nejspíš nestalo…

Závěr:
Pokud firma kámošce zaplatila cenu školení, tak bych to považoval za dostatečné a už bych si nenárokoval proplacení času stráveného na tomto školení.

Scenář by mohl být i takový, že firma by kámošce neumožnila účast na školení a kámoška by si musela (pokud by školení chtěla) toto školení zaplatit ze svého.

Další odpovědi
Miroslavst

Откуда ZL, поэтому он не будет возмещать ничего.
На этот раз вы можете отправиться в качестве затрат.
Я надеюсь, что мои ответы помогли.
Doplňuji:
Это зависит от того, компания заказала такой подготовки. Если это так, то они могут представить счет-фактуру.
Да, Sweet, я пишу на русском языке.