Manka

pracovní poměr na dobu určitou

pracovní poměr byl uzavřen na dobu určitou a dvakrát prodoužen, takže už by se musel uzavřít na dobu neurčitou. To ale firma nechce udělat (kvůli případnému odstupnému v budoucnosti) a tak raději zaměstnance, kterému končí prac.poměr, propustí. Mohl by zaměstnanec požádat o přeložení na jiné místo u stejné firmy, kde mu ale také neudělají prac.smlouvu na dobu neurčitou? Případně jestli musí nejdříve skončit a nějaký čas počkat.
Děkuji

Odpovědi
anetadela1

Koukám, že vás předešlá odpověď neuspokojila. Tak bych vám poradila, jestli se nechcete pořád takhle handrkovat, aby si dcera našla úplně jiný místo v jiné firmě. Co tím vyřešíte, že ji přeloží na jiné místo. Stejně tam, jak píšete, bude mít prac. p. na dobu určitou a za rok nebo za dva bude řešit to samé – opět přeložení na jinou práci. Mě osobně by to teda nebavilo. Firmu evidentně zaměstnanci vůbec nezajímají a je jim jedno kdo co bude dělat a jestli na to vůbec má kvalifikaci atd.....