Pracovní oběd nebo včeře daňově??

Ahoj,
můžete mi prosím poradit, jestli se může dát do daní pracovní večeře?A jestli ano, tak čím se to musí podložit?
A na jaký náklad?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Kdysi jsem měl podobný problém. Pracovníce FÚ byla ochotna uznat náklad, ovšem chtěla mít rozepsané jednotlivé položky, bez alkoholu a celé to mělo být podloženo smlouvou na konnkrat z datumem daného dne. Toto jsem neměl, tak jsem to raději neodečítal. Teoreticky to ale možné je. Možná se informovat na svém FÚ, protože každý to chce snad trochu jinak

Další odpovědi:

Bronzový

Jste-li právnická osoba, pak budete tento náklad účtovat na 513 reprezentace. Jedná se však o náklad nedaňový a nemůžete z něj uplatnit ani DPH.
Obecně platí, že daňovým nákladem nemůže být nikdy žádný požitek soukromých osob.
Tento náklad je však přece jen k něčemu dobrý a sice při vyplácení zisku. Zisk se vyplácí, jak známo z účetního hospodářského výsledku po zdanění a tedy se zde nerozlišují daňové a nedaňové náklady či výdaje. Při vyplácení zisku z hodnoty večeře nezaplatíte 15% srážkovou daň.
Dokladem je účet z restaurace, či jiný doklad na nákup potravin, děje-li se večeře v soukromí.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.