Adél Týna

Jak je to s proplácením nemocenské při pracovní neschopnost ze 2 úvazků?

Když má někdo 2 pracovní úvazky- jeden učitelský a jeden na asistenta pedagoga a zaměstnavatel mu dá v prosinci výpověď z učitelského úvazku, protože nesplňuje povinné vzdělání. Pokud půjde na neschopenku- ještě v prosinci-(hned po výpovědi), bude peníze dostávat z obou závazků nebo pouze z toho, ze kterého dostal výpověď?

Jak dlouho platí neschopenku zaměstnavatel? Kdy to přechází na správu sociálního zabezpečení?

Odpovědi
STRUCTOR

Je li zaměstnanec v pracovní neschopnosti, pak výpovědní doba neběží, resp. se prodlužuje o dobu pracovní neschopnosti. Nemocenská bude vyplácena v rozsahu v jakém se jste přihlášena ke sociálnímu pojištění, tj z obou pracovních poměrů, neboť k odhlášení dojde až po skončení z pracovního poměru. Nemocenská se hradí v poměru – 3dny nic, 4–14den zaměstnavatel, násl úřad soc pojištění (stát).